chrome firefox opera safari iexplorer

В Україні можуть ввести податок на розкіш

17 листопада 2011 о 10:45

Міністр соціальної політики Сергій Тігіпко виступає за введення податку на розкіш з 2012 року.

Зі слів віце-прем'єра, законопроект передбачає введення багатьох нових видів оподатковування, у тому числі на великі будинки, великі ділянки землі біля будинків, дорогі автомобілі та мотоцикли, вертольоти, літаки, дорогий одяг, дорогі годинники.

Через 3 тижні Тігіпко планує винести його для схвалення на засідання Кабінету міністрів для подальшого передання на розгляд Ради.

98% коштів, отриманих з податку на розкіш, планується направити на виплати пенсіонерам.

Тігіпко також зазначив, що його майно, зокрема будинок і ділянка землі, також підпаде під ініційоване оподатковування.

При цьому він додав, що автомобіля в нього немає, а годинники він носить недорогі.

Нагадаємо, вперше у Європі про податок на розкіш заговорили у Франції. У серпні група з 16 заможних жителів країни, серед яких бізнесмени і топ-менеджери, підписалися під закликом підняти податки для багатих, щоб ті зробили свій внесок в оздоровлення французької економіки.

Наразі уряд Франції планує зібрати до бюджету додаткових 200 мільярдів євро за рахунок введення 3% податку на зарплати розміром понад 500 тисяч євро на рік.

У США президент Барак Обама також підтримав схожу ідею американського мільярдера Уоррена Баффета про підвищення податків для заможних американців, що допомогло б знизити бюджетний дефіцит і рівень держборгу країни.

10 вересня

Інші дати
Народився Олександр Довженко
(1894 – 1956) – видатний український письменник, кінорежисер, кінодраматург, художник, класик світового кінематографу.
«Боже, як багато у світі краси! Яке небо! А Дніпро синій-синій, чистий. Брате мій Дніпре, батько мій дорогий і прекрасний» (О. Довженко)
Розгорнути
Народився Олександр Палладін
(1885 - 1972) — український біохімік. Президент Академії наук Української РСР (1946—1962), академік АН УРСР і АН СРСР. Засновник української школи біохіміків.
Розгорнути
День пам’яті Івана Григоровича-Барського
(1713 – 1791), найвидатніший архітектор українського бароко.
"Трудившийся в разных строениях, воду привел в различные места в города сем от различных источников с-под гор, а потом строил каменные церкви, колокольни и покои. Первую церковь зделав у Кирилловском монастыре, з зводницею и брамою, и погребами, церковь Покровскую и Набережно-Никольскую; у Козельце церковь штукатурнею украшал и тынковал, и колокольню вновь построил, у Золотоношском Красногорском монастыре церковь, колокольню у Петропавловськом монастыре, у Соборно-Успенском соборе с церквою. Ещё магазин городской и гостинной дом, жилые покои Греческому монастирю и Юрию Дранчеву…"
Розгорнути