chrome firefox opera safari iexplorer

У Києві домагаються захисту безпритульних тварин

27 січня 2012 о 11:57

Жорстоке ставлення до безпритульних собак та котів в Україні, на жаль, вже стало чорною визитівкою нашої країни.

Європейські та світові ЗМІ регулярно поширюють інформацію про те, якими варварськими методами вирішується проблема безпритульних тварин в найбільшій європейській державі: отрута та пересувні крематорії замість утримання в притулках та стерилізації – методів, прийнятних у цивілізованому світі.

Останнім часом вбивства безпритульних тварин набули масового характеру через намагання влади на місцях «зачистити» підвідомчі території напередодні «Євро-2012».

При цьому від отрути, яку поширюють вулицями комунальники, часто гинуть й домашні улюбленці. А тим часом Європою ширяться акції з висловленням обурення тим, що відбувається в Україні й вимогами вжити до неї міжнародних санкцій.

Своє ставлення до цього болючого питання висловила й українська громадськість, яка за допомогою соцмережі Facebook організувала акцію на захист безпритульних тварин «Stop it!». До речі, цей захід українців підтримали й користувачі мережі Facebook у Німеччині. Створену ними з цого приводу сторінку «лайкнули» понад 90 тис. осіб.

Тож, після пікету КабінетуМіністрів України, всі небайдужі до долі тварин в Україні висунули низку вимог до українського уряду.

Зокрема, пікетувальники закликали взяти питання захисту безпритульних тварин під контроль Кабінету Міністрів як таке, що має безпосередній вплив на моральне здоров'я суспільства та на імідж країни в світі.

Також пропонується забов'язати правоохоронні органи розслідувати й припинити діяльність «догхантерів», що координують свої дії на сайті http://vreditelyam.net та покарати винних у винищенні тварин. І звернутися до міських голів українських міст із вимогою дотримання законодавства в сфері захисту тварин від жорсткого поводження.

Напередодні акції за ініціативою міністра екології України Миколи Злочевського відбулася зустріч міністра із її організаторами. Під час цієї зустрічі були досягнуті домовленості про співпрацю Міністерства екології із зоозахисниками та громадськими активістами у справі захисту безпритульних тварин.

Зокрема, буде створено нову робочу групу при Мінекології з вирішення цієї проблеми, яку очолить міністр особисто.

Заступником голови цієї групи буде призначено президента Міжнародного товариства захисту тварин SOS Тамару Тарнавську. Склад групи буде сформовано за погодженням із зоозахисниками.

Попередній склад робочої групи, в яку входили одіозні представники нелегального руху «зоореалістів», що мають на меті знищення безпритульних тварин, буде розпущено.

Підготувала Майя Заховайко, «Рідна країна»

22 червня

Інші дати
Народився Микола Дремлюга
(1917, Росія - 1998) – український композитор, педагог, музично-громадський діяч. Вперше вивів бандуру на концертну естраду як сольний інструмент, автор першого в історії української музики концерту для бандури та симфонічного оркестру.  
Гарно твоя кобза грає, Любий мій земляче: Вона голосно співає, Голосно і плаче. І сопілкою голосить, Бурею лютує, І чогось у бога просить, І чогось сумує. Ні, не люди тебе вчили: Мабудь, сама доля, Степ, та небо, та могили Та широка воля! (Олександр Афанасьєв-Чужбинський)
Розгорнути
Народився Микола Холодний
(1882, Росія – 1953) – український ботанік, фізіолог, мікробіолог. Засновник вітчизняної школи фізіології рослин. Інститут ботаніки НАН України носить ім»я М.Холодного.
Розгорнути
Народився Болеслав Яворський
(1877, м. Харків - 1942) – український композитор, музикознавець, піаніст. Створив теорію ладового ритму (слухового тяжіння).  
Розгорнути

Новини Дивитися всі