chrome firefox opera safari iexplorer

У Києві відкрилася виставка "Ангеле мій, охоронцю мій! "

03 січня 2012 о 12:03

Як митці уявляють ангелів-охоронців можна побачити у столичному Національному музеї декоративного мистецтва. Близько сотні “небесних посланців”, створених руками 40 майстрів тут зібрані у тематичній різдвяній виставці.

“Тема янгола зараз в суспільстві дуже актуальна, тому що людям хочеться все ж таки чогось світлого, доброго, прекрасного, такого доброзичливого, і кожен шукає якийсь душевний комфорт. Це сучасне мистецтво, тут застосовані різні сучасні течії, і кожну роботу треба дивитися і розуміти по-своєму, але сенс у ній янгольський, світлий, різдвяний”, — каже науковий співробітник музею Наталка Лещенко.

Ангельську тему художники спробували розкрити у гобелені, живописі на шовку, вишивці, ляльці, гутному склі, кришталевій гуті, у різних видах кераміки.

Створювати янголів чи не найулюбленіша справа українських митців, зізнаються організатори. Тому кожен з них намагався представити свого неповторного небесного охоронця.

“Я не дуже знайома з різними методиками виконання, але в цілому виставка залишає позитивне враження, тому що вона дарує святкові, новорічні і різдвяні враження”, — сказала відвідувачка Ольга.

“Мені хотілось побачити що тут є, і чи співпадає моє відчуття з тим, що я побачу”, — сказала відвідувачка Любов.

“Сподобалися ті янголята з птахами, ще зображення ангела з чорним і білим крилом. І мені здається, щоб зробити зображення справжнього ангела, потрібно вкласти в картину душу”, — каже відвідувач Олексій.

Ангели митців різноманітні, але всіх їх єднають спільні риси — вони урочисті й радісні. На виставці можна навіть приміряти янгольські крила, аби на мить відчути себе неземним провісником.

28 березня

Інші дати
Дмитро Гнатюк
1925 –  видатний оперний співак. Перший виконавець легендарних пісень «Два кольори» і «Києве мій». Соліст, а з 1988 р. – головний режисер Національного театру опери та балету ім. Т.Шевченка. Герой України.
Розгорнути
Олекса Гірник
1912 – український дисидент, політв’язень. У 60-ту річницю проголошення самостійності України Центральною Радою, 22 січня 1978 р., вчинив самоспалення біля могили Т.Шевченка на Чернечій горі на знак протесту проти русифікації. Герой України (2007, посмертно).
Розгорнути
Народився Юліан Бачинський
(1870, с.Новосілка Тернопільська область – 1940) - український громадський і політичний діяч, публіцист, автор праці «Україна Irredenta», в якій обґрунтував необхідність створення української незалежної держави.
"Вільна, велика, політично самостійна Україна, одна, нероздільна від Сяну по Кавказ!". (Юліан Бачинський)
Розгорнути

Новини Дивитися всі