chrome firefox opera safari iexplorer

У Києві відкрилася виставка Івана Лисенка

15 листопада 2011 о 17:41

В Києві у вівторок, 15 листопада, відкривається виставка Івана Лисенка. Вона приурочена до 90-річчя від дня народження художника, якого прийнято вважати одним із ключових представників українського наївного мистецтва.

Виставка під назвою «У моїх творах — Україна», справді, демонструє глибокий інтерес художника до української культури та українського побуту, пишуть znaki.fm.

Одним із найбільших живописних циклів у творчості І.Лисенка була серія картин «Люди мого села», в якій відображено фольклор, історію та традиції рідного села художника Золотоношка. Окрім того, цілу низку робіт створено на основі української традиції та українського фольклору: серед них можна виділити «Новорічне щедрування», «Ніч на Івана Купала», «Посвячення у хлопці».

І.Лисенко відомий не тільки як художник-самоучка, але і як колекціонер та етнограф: у себе на батьківщині у Золотоношці він створив Музей історії села, а також мальовничу галерею творів художників-аматорів з усього Радянського Союзу. Загалом перу самого І.Лисенка, який помер у 1997 році, належить близько 200 робіт.

Відкриття виставки відбудеться сьогодні, 15 листопада, о 17:00 у Музеї Івана Гончара за адресою: вул.Лаврська, 19. Вхід на відкриття вільний. Виставка проходить до 22 листопада.

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути