chrome firefox opera safari iexplorer

Топ-10 кримінальних регіонів України

23 лютого 2012 о 18:58

У Києві найбільше квартирних крадіїв, на Волині — торговців людьми, на Одещині – хабарників, на Донеччині – розбійників і хуліганів...

Проаналізувавши офіційні дані міліції, Weekly.ua виділив регіони-лідери за окремими видами злочинів. Топ-десятка складалася на підставі даних за кількістю правопорушень на 1 млн осіб населення.

Підсумкові цифри за 2011 рік підтверджують загрозливу тенденцію: кількість зареєстрованих правопорушень зросла на 3% — до 515,8 тис. При цьому збільшилася кількість тяжких та особливо тяжких злочинів — розбоїв, згвалтувань, вбивств.

Розкриття злочинів, між тим, падає. Непокараними залишилися майже 45% злочинів (проти 43% в 2010 році). Крім того, у розшуку знаходяться 420 убивць, 135 гвалтівників, 730 розбійників і більше тисячі грабіжників.

Найбільш неблагополучним у кримінальному плані вважається Крим. Там за минулий рік було зареєстровано 19 злочинів на тисячу чоловік населення. Слідом за півостровом йдуть промислові регіони — Запорізька, Дніпропетровська, Донецька і Луганська області.

У відповідь на питання, чим обумовлена ​​така висока криміногенність цих регіонів, прес-служба МВС перерахувала причини: густонаселеність, наплив заробітчан і курортників.

Специфіка злочинів у кожній українській області своя.

Волинь – работорговці

На Волині більше, ніж в інших регіонах, поширена торгівля людьми (16 випадків на 1 млн осіб населення). Причини: проблеми із зайнятістю населення і близькість до кордону. Часто бажаючі знайти роботу за кордоном потрапляють в тенета работоргівців. Торік, наприклад, правоохоронці виявили одну з таких угруповань, очолювану депутатом сільради.

Київ – квартирні крадії

Київ багато років поспіль утримує пальму першості по кількості квартирних крадіжок. В 2011-му міліція зафіксувала в столиці понад 4,1 тис. таких злочинів, тобто 1468 випадків на 1 млн населення.

Одещина – хабарники

Одеська область — чемпіон по хабарах. Регіон встановив абсолютний рекорд за їх кількістю — 157 виявлених випадків на 1 млн осіб населення. Одеса випередила навіть столицю, де чиновників значно більше. Вся справа у близькості області до південного кордону. За рахунок хабарів поправляють своє матеріальне становище митники, прикордонники, працівники портів. Так, в лютому був затриманий начальник місцевого митного поста і його підлеглий, налагодили систему вимагання грошей з вантажоперевізників і брокерів. За кожен контейнер з товаром вони брали від $100 до $1,5 тис.

Буковина – шахраї

У Чернівецькій області широко поширене фінансове шахрайство (23 випадки на 1 млн осіб населення). На Буковині періодично затримують валютників, махінаторів з банківськими картами і наперсточників. Розгулу злочинності сприяє безробіття та близькість до кордону, що забезпечує приплив неблагополучного контингенту.

Миколаївщина – хакери

Миколаївська область — лідер за злочинами з використанням комп'ютерної техніки (10 випадків на 1 млн осіб населення). У їх числі — незаконні операції з чужими банківськими рахунками, крадіжки електронних баз даних і, власне, хакерські атаки. Про інтернет-втручання в роботу своїх сайтів останнім часом заявляли відразу кілька місцевих електронних видань.

Крим — ДТП

У Криму найчастіше трапляються злочини на автошляхах (389 випадків на 1 млн осіб населення). Рух на півострові ускладнено крутими віражами, поганим станом трас і напливом відпочиваючих, що провокує аварії. Найчастіше це ДТП з людськими жертвами, а їх винуватці ховаються від правосуддя.

Херсонщина – насильники

Херсонська область займає перше місце в країні по згвалтуваннях (23 випадки на 1 млн осіб населення). В минулому році міністр внутрішніх справ особисто контролював розслідування одного з них: спробу згвалтування і вбивство 14-річної школярки. Розгул гвалтівників правоохоронці пояснюють безробіттям і наявністю чотирьох виправних колоній на території області.

Харківщина – вбивці

Регіон, що вважається кузнею міліцейських кадрів, очолює статистику за кількістю вбивств (97 на 1 млн осіб населення). Правоохоронці пояснюють цей парадокс близькістю до кордону і високою урбанізацією Харківщини.

Луганщина – наркоторговці

У Луганській області найчастіше фіксуються злочини, пов'язані з незаконним обігом наркотиків (2040 випадків на 1 млн осіб населення). Торік місцева влада всерйоз заговорила про загрозливі масштаби наркозалежності в цьому депресивному регіоні після того, як один водій під кайфом врізався в натовп людей.

Донеччина — розбійники і хулігани

У Донецькій області найбільш поширені розбої (148 випадків на 1 млн осіб населення). Донеччина стала лідером за кількістю збройних пограбувань банків. А напад на відділення ПриватБанку в Донецьку, під час якого були розстріляні п'ять осіб, викликало широкий резонанс в країні. Також регіон лідирує в статистиці злочинів по хуліганству (330 випадків на 1 млн осіб населення). Подібні порушення там фіксуються в два рази частіше, ніж у столиці, і в три-чотири рази частіше, ніж у центральних регіонах — на Черкащині та Полтавщині.

Джерело: ZAXID.NET
Розділи: Суспільство

9 жовтня

Інші дати
Народився Михайло Кравчук
(1892, с. Човниця Волинської обл.-1942) - визначний український математик, педагог та громадський діяч, академік ВУАН. Автор української алгебраїчної та геометричної термінології. Організатор першого Київського математичного товариства та першої математичної олімпіади школярів (1935).
Розгорнути
Народився Микола Бажан
(1904, м. Кам»янець-Подільський, Хмельницька область - 1983) — український письменник, філософ, громадський діяч, перекладач, організатор і видавець багатьох універсальних видань. Автор творів «Майстер залізної троянди», «Політ крізь бурю», «Розмова сердець», «Клятва», переклав українською мовою «Витязь в тигровій шкурі» Шота Руставелі.
О земле юрб і добр, о земле сил і дій, Я кожну яв твою зв'яжу і відокремлю В єдиній складності твоїй. Тебе до пня, до дна тебе й до краю Всю вичерпать і розітнути суть! Тебе, немов мету і жертву, розкриваю Й не можу до кінця збагнуть, Бо мудрости й буття неісходима путь (Микола Бажан)
Розгорнути