chrome firefox opera safari iexplorer

У Києві визначать кращих вокалістів і хореографів на конкурсі «PREMIER-2012»

17 лютого 2012 о 08:09

У столиці з 24 по 27 лютого відбудеться третій Міжнародний конкурс «PREMIER-2012».

Організатором цього заходу виступив Благодійний фонд «Віват Арт» за сприяння Міністерства культури України та Головного управління культури і мистецтв КМДА.

Протягом чотирьох днів на сцені Центру культури та мистецтв МВС та в Будинку вчених виступатимуть кращі вокалісти й хореографи з України, Росії, Білорусі, Італії, Туркменістану, Китаю та Молдови.

Усього в конкурсі візьмуть участь понад 600 учасників.

«Нинішній Конкурс – надзвичайна подія. Завдяки насиченій програмі глядачі почують музичні твори в прекрасному виконанні молодих і обдарованих музикантів, а також побачать танці талановитих танцівників», – пообіцяла начальник Головного управління культури виконавчого органу КМДА Світлана Зоріна.

Загалом конкурс «PREMIER-2012» буде поділено на дві частини: академічного й народного співу (солісти, хори, ансамблі) та хореографію й естрадного співу.

За словами президента Благодійного фонду «Віват Арт» Світлани Сухомлинської, молоді музиканти змагатимуться у п'яти вікових категоріях: до 8 років, 9-11 років, 12-14 років, 15-18 років та 19-25 років.

Окремо виділена категорія для дорослих професійних виконавців академічного співу віком від 19 до 32 років. 33 учасники змагатимуться у двох турах з обов'язковою конкурсною програмою.

Очолить високоповажне журі в номінації вокал професор Національної музичної академії, лауреат Національної премії ім. Т.Шевченка, народний артист України Валерій Буймістер, а в номінації хореографія – народний артист України, лауреат міжнародних конкурсів балету Сергій Бондур.

Майя Заховайко, «Рідна країна»

2 жовтня

Інші дати
2 жовтня відзначають:
  • Міжнародний день соціального педагога.
  • Міжнародний день ненасильства.
Розгорнути
Богдан Стельмах 
1943 – український поет. Його вірші «Перший сніг», «Пшеничне перевесло», «Колиска вітру», «Запроси мене у сни», «Тільки раз цвіте любов» з музикою Івасюка й Білозіра стали загальнонаціональними шлягерами у виконанні гуртів Ватра, Океан Ельзи та Плач Єремії, виконавців Руслани й Олександра Пономарьова, Софії Ротару і Василя Зінкевича.
Розгорнути
Михайло Жук
1883 – український живописець, майстер станкової грамоти та кераміки. Автор робіт «Дівчина в кріслі», «Гуцул», «Портрет батька», хрестоматійних портретів М. Вороного, Г Нарбута, О. Мурашка.
Розгорнути
Михайло Іванов
1871 – український учений-тваринник, педагог, засновник експериментальних зоотехнічних станцій у заповіднику Асканія-Нова.
Розгорнути
Народився Йосип Бокшай
(1891, с. Кобилецька Поляна Закарпатської області. - 1975) - український живописець, майстер пейзажу. Спільно з А. Ерделі вперше на Закарпатті організував художню школу. Автор картин "Озеро в горах", "Синевир", "Полонина Рівна", "Зустріч на полонині"
Розгорнути
Народився Денис Січинський
(1865 - 1909) – композитор і хоровий диригент, перший професор музики у Галичині, музично-громадський діяч, педагог.
Розгорнути
Народився Іван Багряний
(1907 – 1963), український поет, прозаїк, публіцист, політичний діяч. Автор романів «Сад Гетсиманський», «Тигролови», поеми «Гуляй-Поле». Лауреат Державної премії імені Тараса Шевченка (посмертно).
«Перейшов усі світи я — Є прекрасних мов багато, Але п е р ш о ю, як Мати, Серед мов одна лиш ти є. Ти велична і проста. Ти стара і вічно нова. Ти могутня, р і д н а м о в о ! Мово — пісня колискова. Мова — м а т е р і у с т а.» («Рідна Мова», 1937)
Розгорнути