chrome firefox opera safari iexplorer

У столиці показали виставку картин, присвячену Тарасу Шевченку

22 лютого 2012 о 10:24

Добірку присвятили майбутнім «шевченковим дням».

На картинах - місця, пов’язані з життям та творчістю Кобзаря, написані найвідомішими українськими художниками, зокрема — Сергієм Шишко, Петром Печорним, Михайлом Бароянцем.

“Не всі музеї можуть дати повну експозицію. Як ви знаєте, більшість експонатів зазвичай знаходяться у фондах, тому я завжди вітаю будь-який привід для того, щоб картини з фондів піднялися на експозицію і були доступні людям подивитися”, — каже заступник міністра культури України Тимофій Кохан.

Після нещодавньої зміни керівництв, кажуть у музеях, переживали про свою подальшу долю. Побоювалися, що деякі з експозицій зникнуть, а їх роботу «заморозять». Натомість, кажуть — зараз ситуація стала у більш « світлих тонах» і музейники вже почали роботу з «піару» класичного мистецтва, аби те було не менш привабливим для публіки, ніж сучасне.

Усього в експозиції - понад 30 полотен. Для відвідувачів виставка буде відкрита до 23 квітня.

21 вересня

Інші дати
21 вересня відзначають:
  • День винахідника і раціоналізатора України.
  • День фармацевтичного працівника України.
  • День миру.
  • Міжнародний день миру.
Розгорнути
Народився Леонід Кисельов
(1946, м. Київ - 1968) - український поет, прозаїк, перекладач. Посмертні збірки: "Стихи. Вірші", "Последняя песня. Остання пісня", "Тільки двічі живемо".
Розгорнути
Народився Петро Ніщинський (Байда)
Український композитор, перекладач. автор музичної картини "Вечорниці" до драми Т. Шевченка "Назар Стодоля". Перекладав твори античних класиків ("Антігона" Софокла, "Одіссея" Гомера).
Закувала та сива зозуля Раннім ранком на зорі. Ой, заплакали хлопці-молодці, Гей, гей, там на чужині В неволі, в тюрмі... Вони плакали, гірко ридали, Свою долю викликали: "Ой, повій, повій Та буйнесенький вітре, Та й понад море, Та винеси нас із кайданів, з неволі В чистеє поле, Та понеси на Вкраїну, Гей, гей, нас на Вкраїну... А на Вкраїні — там сонечко сяє, Козацтво гуляє, гуляє і нас виглядає, Нас виглядає!" По синьому морю Байдаки під вітром гуляють, Братів, щоб рятувати, Запорожці чимдуж поспішають.
Розгорнути
1648 – Богдан Хмельницький розбив польську армію в битві під Пилявцями
Українська армія захопила всю ворожу артилерію (92 гармати) та величезний обоз з матеріальними цінностями. Загальна вартість трофеїв перевищувала 7 млн. злотих. В результаті Пилявської битви польську армію було розгромлено, повністю звільнено Волинь і Поділля, створились сприятливі умови для визволення всіх західноукраїнських земель.
Розгорнути