chrome firefox opera safari iexplorer

У Тернополі виступили проти приватизації Почаївської лаври

08 лютого 2012 о 13:19

«НІ приватизації Почаївської лаври!», — про це заявили представники громадськості, політичних партій, народні й місцеві депутати, священнослужителі різних конфесій на громадських слуханнях у Тернополі, повідомляє Голос України.

До активних дій їх спонукає зареєстрований у парламенті законопроект «Про внесення змін до деяких законів України щодо передачі об’єктів культурної спадщини релігійним організаціям». У ньому, зокрема, Кабміну пропонується вирішити питання про передачу УПЦ МП Почаївської Свято-Успенської лаври і Свято-Богоявленського жіночого монастиря у Кременці. Споруди мають намір приватизувати за символічну ціну.

На думку голови Тернопільської обласної ради Олексія Кайди, Почаївська лавра протягом століть слугувала оплотом українства, тому дивно, що держава надає перевагу одній церкві, ігноруючи інші християнські українські церкви.

«Українські святині мають належати українському народу. Народ збудував їх і сотні років дбав про них, тому має право володіти», — переконаний архієпископ Тернопільський і Бучацький УПЦ КП Нестор.

А доктор історичних наук, священик УГКЦ Віталій Козак вважає, що держава не повинна ініціювати питання приватизації культових споруд, оскільки це призводить до напруженості й розбрату в суспільстві. При цьому священнослужителі закликали не розпалювати міжрелігійну ворожнечу, діяти злагоджено.

Проти прийняття законопроекту висловилися також народні депутати Василь Деревляний, Ярослав Джоджик та Іван Стойко. Ярослав Джоджик, зокрема, сказав, що не допустити прийняття цього законопроекту буде складно, тому немає альтернативи громадській ініціативі й громадським рухам. Тільки спільними зусиллями можемо відстояти українські святині.

Учасники громадських слухань ухвалили звернення до Президента України, Голови Верховної Ради і Прем’єр-міністра з вимогою повернути Почаївську лавру до складу Кременецько-Почаївського історико-архітектурного заповідника.

8 жовтня

Інші дати
Поліна Осипенко
1907 – українська військова льотчиця-рекордсменка, майор. Встановила 5 міжнародних жіночих авіаційних рекордів. З них найвідоміші – безпосадочні перельоти, здійснені 1938 р. за маршрутами: Севастополь–Архангельськ (на гідролітаку за 10 годин пройдені 2416 км), Москва – район Комсомольська-на-Амурі разом із В.Гризодубовою і М.Расковою (за 26 год 29 хв пройдені 6450 км). Герой Радянського Союзу.
Розгорнути
День юриста України
Указом Президента України № 1022/97 від 16-го вересня 1997-го року, професія юриста в країні отримала в національному календарі і своє професійне свято - День юриста, що відзначається тепер в Україні 8-го жовтня.
Розгорнути
Народився Володимир Свідзінський
(1885, с. Маянів, Вінницька область – 1941) – український поет, перекладач. Автор збірок поезій «Ліричні поезії», «Вересень», «Медобір».
В моїй уяві образ твій, Осяяний любов'ю і весною, Неначе сонячний навій, Обвинений блакиттю молодою. А імені твойого звук – Як огнекрилий мак у полю, Як зорні наспіви куколю, Як пахощі подільських лук. (Володимир Свідзінський)
Розгорнути
Народився Іван Піддубний
1871 – видатний український спортсмен-борець. Шестикратний чемпіон світу з боротьби, символ сили духу і тіла, пристрасний пропагандист чесності у спорті.
Розгорнути
1621 р. було підписано Хотинський мирний договір
Підписанням угоди закінчилася Хотинська битва 1621, в якій козацькі війська під проводом Петра Сагайдачного спільно з польськими військами розгромили османську армію, тим самим зупинивши завоювання Європи. Гетьман Петро Сагайдачний отримав у цій битві поранення, від якого згодом і помер.
Розгорнути