chrome firefox opera safari iexplorer

В Одесі влада заблокувала опозиційний канал

02 лютого 2012 о 12:03

В Одесі з сьогоднішнього ранку заблоковані входи і виходи в будівлю на Фонтанській дорозі, 11, де розташована ефірна студія, апаратні монтажі і редакція телеканалу Новая Одесса.

Як повідомив кореспонденту Вікна-Одеса головний редактор телеканалу Сергій Братчук, «невідомі у чорній формі і масках» з'явилися в будівлі до початку робочого дня, близько 8:00. Співробітники правоохоронних органів «нікого не впускають і не випускають». Свої дії журналістів вони пояснювати не стали.

При цьому не зміг потрапити в офіс телеканалу і голова фракції Батьківщина в Одеській облраді Сергій Веселов. За словами депутата, його також не пустили. «Влада просто намагається закрити телеканал», — вважає Веселов. Прориватися через міліцейський кордон був змушений і народний депутат Руслан Князевич, член Фронту змін, який прибув на місце подій.

У самій телекомпанії, близькій до партії Фронт змін, ситуацію, що склалася, розцінюють як спробу захоплення опозиційного каналу. Те, що відбувається на каналі, пов'язують як з політикою Новой Одессы щодо нинішньої влади в цілому, так і, зокрема, з подіями навколо одеського заводу Стальканат-Силур.

У свою чергу, правоохоронці повідомляють, що не блокують роботу ТК Новая Одесса. «Силовики перевіряють власників будівлі, в якій опозиційний телеканал орендує приміщення», розповів співробітник прес-служби обласного УВС Володимир Шаблієнко.

«Силами відділу по боротьбі з організованою злочинністю проводиться обшук в будівлі Облспоживспілки. До телекомпанії, яка розташована на 5-му поверсі, перевірка не має ніякого відношення», — зазначив Володимир Шаблієнко.

«Я в жодному разі не вірю в такий збіг. Це схоже на попередження „якщо що, ми йдемо до вас“. Ми пов'язуємо такі дії з нашого чіткою позицією щодо заводу Стальканат, який зараз зазнає атаки правоохоронців», — зазначив Братчук.

Блоги:  Владне рейдерство напередодні парламентських віборів. Блог Павла Петренка

Як відомо, 30 січня адміністративний будинок штурмували співробітники міліції — спецпідрозділу Сокіл і управління по боротьбі з організованою злочинністю. Крім того, туди прибули податківці та представники МНС «для термінових перевірок».

Як зазначили в партії Фронт змін (її представник — депутат облради, голова регіональної організації політсили Володимир Немировський — основний акціонер ПАТ), «озброєні люди в камуфляжі приїхали кількома автобусами і джипами».

Обґрунтовуючи свої дії, силовики посилалися на постанову Приморського районного суду. Проте її було прийнято в рамках кримінальної справи, зупиненої рішенням того ж суду минулого тижня. У Фронті змін подію на підприємстві назвали силовим захопленням і політичним тиском. Раніше на Стальканаті неодноразово заявляли про зазіхання рейдерів.

2 квітня

Інші дати
Дарія Дяченко
1924 – діяч партизанського руху. У роки Другої світової війни була учасницею загону «Партизанська іскра» на Миколаївщині. Загинула від рук окупантів. Герой Радянського Союзу.
Розгорнути
Народився Серж Лифар
(1905, м. Київ - 1986) - балетний танцівник та хореограф українського походження, відомий як один із найвидатніших танцівників XX сторіччя. Сучасники називали його «богом танцю», «добрим генієм балету XX століття».
«Навіть прекрасний блискучий Париж не зміг примусити мене, киянина, забути мій широкий, величавий Дніпро». (Серж Лифар)
Розгорнути