chrome firefox opera safari iexplorer

Верховна Рада ввела мораторій на закриття сільських клубів

08 лютого 2012 о 11:40

Верховна Рада ввела мораторій на закриття державних та комунальних закладів культури у сільській місцевості.

За це це проголосували 383 депутати.

«Немає кінотеатрів і книгарень у селах, а ті, що є, не опалюються та не фінансуються, — заявив під час обговорення народний депутат від БЮТ-»Батьківщина" Володимир Яворівський. — Тому нам треба зберегти хоча б те, що залишилося".

У свою чергу віце-спікер Микола Томенко зазначив, що проблема не у закритті, а у недофінансуванні.

«У сільрад забрали право фінансувати не тільки заклади культури, а й ФАПи (фельдшерсько-акушерські пункти — ред.). Тепер цим опікуються або райради, або обларади. Якщо звернутися до керівників ФАПів, то вони говорять, що треба повернути розпорядження коштами до сільських рад. Адже керівники сільрад живуть у селах і знають, що треба фінансувати в першу чергу», — додав Томенко.

Як відомо, у більшості сіл клуби перебувають у жахливому стані. Часто можна побачити вікна, у яких заміть скла вставлена фанера. Деякі з них не працюють взагалі.

22 квітня

Інші дати
22 квітня відзначають:
  • Всесвітній день Матері-Землі (Міжнародний день Землі).
Розгорнути
Народився Анатолій Михайленко
(1939, хутір Комуна Полтавської обл. - 2007) - український письменнник, журналіст, видавець. Автор більше 30 книжок художньої прози й публіцистики, зокрема "Оливкова гілка з Рима", "Кленовий лист з Канади", "Пливе мій човен. Запах полину", "Заки море перелечу".
Розгорнути
Народився Євген Сагайдачний
(1886, м.Херсон – 1961) – український маляр, декоратор і педагог. Автор численних акварелей з гуцульського життя, залишив по собі велику колекцію народного, зокрема гуцульського, мистецтва.
Розгорнути
Народився Євген Козак
(1907, с. Колодне, Львівська область – 1988) – український композитор, диригент, педагог. Автор театралізованого концерту «Буковинське весілля», хорових пісень "Вівчарик", "Україно моя", "Думи мої", «Вітер з полонини», "Зелень кленова, вулиці Львова", обробок українських народних пісень, пісень на слова Т.Шевченка.
Ой, вічарику-вівчарю, Ти жени свою отару З гір високих, з полонини У широкую долину. Сядь зі мною в просінь світа, Заграй мені на трембіті, Розкажи мені - чи любиш? Чом до серця не голубиш? (Українська народна пісня)
Розгорнути

Новини Дивитися всі