chrome firefox opera safari iexplorer

100 000 українців отримують легальну зарплату, що перевищує 17 прожиткових мінімумів

05 березня 2012 о 12:28

Майже 100 000 українців отримують легальну зарплату, що перевищує 17 прожиткових мінімумів для працездатних осіб (18,241 тис. грн), заявив в інтерв'ю інформагентству Укрінформ директор Департаменту надходження доходів Пенсійного фонду України Василь Литвиненко.

«Зараз в Україні офіційні заробітки понад 18,241 тис. грн отримують майже 100 тис. осіб», — констатував директор департаменту ПФ.

У той же час, за його даними, на кінець минулого року 700 тис. осіб отримували зарплату в межах мінімальної, а 1,3 млн — ще менше.

На його переконання, це досить тривожні цифри з огляду на те, що в соціальному страхуванні введений страховий принцип. «Виплати з усіх фондів залежать від розміру заробітної плати, періоду сплати внесків і тривалості страхового стажу, який обчислюється в місяцях. Чим більша зарплата і період сплати внесків, тим більші суми виплат гарантовані людині з системи соцстрахування, зокрема із солідарного рівня пенсійного забезпечення», — пояснив представник ПФ.

Раніше повідомлялося, що в січні 2012 року середня заробітна плата знизилася порівняно з груднем 2011 року на 10,8%, або на 332 грн до 2722 грн на місяць.

16 квітня

Інші дати
Феодосій Федченко
1911 –  український метролог, фізик-експериментатор. Створив найточніший маятниковий годинник – астрономічний годинник Федченка (АГФ), яким оснащено більшість обсерваторій, станцій метро і телецентрів країн колишнього СРСР.
Розгорнути
Народився Борис Возницький
(1926, с. Ульбарів Рівненської обл. - 2012) - український мистецтвознавець, академік Української академії мистецтв, Герой України, лауреат Національної премії ім. Т. Шевченка, заслужений працівник культури України та Польщі, президент Українського національного комітету Міжнародної ради музеїв (ІСОМ), доктор honoris causa.
Розгорнути
Народилася Христина Алчевська (Журавльова)
(1841, м.Борзна Чернігівська область – 1920) - український педагог, організатор народної освіти, популяризатор української мови, народної пісні, творчості Тараса Шевченка. У своїй садибі у Харкові у 1899 році встановила перший у світі пам»ятник Тарасу Шевченку.
«Людина, яка в час масової безграмотності, працю задля просвіти народу зробила девізом свого життя і залишилася вірною тому девізові”. (Микола Сумцов про Христину Алчевську)
Розгорнути