chrome firefox opera safari iexplorer

Найвищі зарплати в Україні отримують фінансисти й транспортники

20 грудня 2010 о 13:57

За підсумками 10 місяців 2010 року середня номінальна зарплата в Україні становила 2191 грн, водночас в 22 областях країни середня зарплата значно нижче цього рівня.

Найбільш високооплачуваними в січні-жовтні 2010 року галузями в Україні були фінансова і транспортна. Про це свідчать дані, оприлюднені Міжнародною організацією праці (МОП).

«Найбільш високооплачуваними галузями залишаються не промисловість, не виробництво, а фінансовий, транспортний сектор», — сказав національний координатор МОП в Україні Василь Костриця.

Разом з тим найбільш низька зарплата залишається в сільському господарстві. Костриця також нагадав, що за підсумками 10 місяців 2010 року середня номінальна зарплата в Україні становила 2191 грн, водночас в 22 областях країни середня зарплата значно нижче цього рівня.

У цілому за січень-жовтень середня зарплата зросла на 273 грн в освіті, на 308 грн — у сфері охорони здоров'я, на 400 грн — у промисловості, державному управлінні, а також у будівництві, причому зарплата в цьому секторі економіки залишається однією з найнижчих.

Він також підкреслив, що в 2010 році мінімальна зарплата в Україні становить 41,7% середньої номінальної зарплати (в 2008 році — 33,7%), у той час як у більшості європейських країн це показник становить близько 2/3.

Костриця також зазначив, що реальна зарплата в Україні в 2009 році скоротилася, за різними даними, на 8,9-10,1%.

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути