chrome firefox opera safari iexplorer

Чергові казуси від Президента під час вшанування Шевченка

11 березня 2012 о 09:23

Як повідомляє Радіо Свобода, дев’ятого березня в рамкам відзначення 198-ї річниця від дня народження Тараса Шевченка, у Каневі Президент Віктор Янукович вручив Національні Шевченківські премії.

Як відомо, серед лауреатів цьогорічної премії – поет Петро Мідянка, художник Анатолій Криволап, дитячий прозаїк Володимир Рутківський, мистецтвознавець Тетяна Кара-Васильєва та композитор Віктор Степурко.

Цього року розмір премії становить 260 тисяч гривень.

2014-й – рік Тараса Шевченка

Президент Віктор Янукович, перебуваючи в Каневі, запропонував оголосити 2014 рік роком Тараса Шевченка. Тому усі заплановані події ширше презентуватимуть світу і постать самого Кобзаря, і його творчість, і, власне, Україну.

Водночас Президент розповів про подарунок народного депутата Юрія Іванющенка Канівському музею – картину Іллі Рєпіна «Прометей».

«Ми не знаємо історії, як вона потрапила до нього, але вона потрапила в музей» – така репліка Януковича викликала у журналістів усмішку, тож згодом радник Президента Ганна Герман уточнила, що подаровану музею картину Рєпіна «Прометей» народний депутат придбав на одному із престижних міжнародних аукціонів.

Міжнародний жіночий день – 9 березня?

Окрім того, Віктор Янукович 9 березня, у день народження Тараса Шевченка, привітав «жінків»-журналісток із «сьогоднішнім святом – 8 березня».

«Я не часто зустрічаюсь із представниками засобів масової інформації, і щоб вони мене менше критикували… Тим паче сьогодні свято – я бачу багато жінків… жінок. І я, перш за все, хотів би привітати вас із цим святом…», – сказав глава держави.

Під час урочистостей не обійшлося і без нововведень від прес-служби Президента України.

У зв’язку із невеликим приміщенням конференц-зали, журналістів поділили на «камери і фотографи» та «пишучих». І якщо перші мали можливість знімати ходу, покладання квітів та вручення Шевченківської премії безпосередньо із конференц-зали, то «пишучі» журналісти в цей час очікували прес-підхід Президента у залі музею.

Спочатку для «пишучих» планувалася трансляція нагородження по телевізору в холі, однак, як з’ясувалося згодом, телевізор чомусь не працював, а іншого місця «із трансляцією у приміщенні» журналістам так і не надали.

Розділи: Суспільство

2 жовтня

Інші дати
2 жовтня відзначають:
  • Міжнародний день соціального педагога.
  • Міжнародний день ненасильства.
Розгорнути
Богдан Стельмах 
1943 – український поет. Його вірші «Перший сніг», «Пшеничне перевесло», «Колиска вітру», «Запроси мене у сни», «Тільки раз цвіте любов» з музикою Івасюка й Білозіра стали загальнонаціональними шлягерами у виконанні гуртів Ватра, Океан Ельзи та Плач Єремії, виконавців Руслани й Олександра Пономарьова, Софії Ротару і Василя Зінкевича.
Розгорнути
Михайло Жук
1883 – український живописець, майстер станкової грамоти та кераміки. Автор робіт «Дівчина в кріслі», «Гуцул», «Портрет батька», хрестоматійних портретів М. Вороного, Г Нарбута, О. Мурашка.
Розгорнути
Михайло Іванов
1871 – український учений-тваринник, педагог, засновник експериментальних зоотехнічних станцій у заповіднику Асканія-Нова.
Розгорнути
Народився Йосип Бокшай
(1891, с. Кобилецька Поляна Закарпатської області. - 1975) - український живописець, майстер пейзажу. Спільно з А. Ерделі вперше на Закарпатті організував художню школу. Автор картин "Озеро в горах", "Синевир", "Полонина Рівна", "Зустріч на полонині"
Розгорнути
Народився Денис Січинський
(1865 - 1909) – композитор і хоровий диригент, перший професор музики у Галичині, музично-громадський діяч, педагог.
Розгорнути
Народився Іван Багряний
(1907 – 1963), український поет, прозаїк, публіцист, політичний діяч. Автор романів «Сад Гетсиманський», «Тигролови», поеми «Гуляй-Поле». Лауреат Державної премії імені Тараса Шевченка (посмертно).
«Перейшов усі світи я — Є прекрасних мов багато, Але п е р ш о ю, як Мати, Серед мов одна лиш ти є. Ти велична і проста. Ти стара і вічно нова. Ти могутня, р і д н а м о в о ! Мово — пісня колискова. Мова — м а т е р і у с т а.» («Рідна Мова», 1937)
Розгорнути