chrome firefox opera safari iexplorer

Мешканці Одещини хворіють від ліній електропередач

07 березня 2012 о 08:35

Високовольтна лінія електропередач «Аджалик-Усатове» грубо порушує вимоги державних санітарних норм і правил захисту населення від впливу електромагнітних випромінювань та несе загрозу здоров’ю людей.

Докази цього містяться у листі від Інституту гігієни та медичної екології ім.О.М.Марзєєва АМН України, що надійшов на адресу Національного екологічного центру України (НЕЦУ).

Результати досліджень, проведених представниками Інституту ім.О.М. Марзєєва, підтвердили, що в житловій забудові на території сіл Усатове та Нерубайське (Одеська область), де лінії електропередач проходить над будинками та присадибними територіями, рівень електромагнітного поля перевищує гранично допустимий удвічі.

У висновках зазначено, що таке перевищення «у ряді випадків сприяє виникненню раку головного мозку та інших органів і тканин людини, а також лейкемії у дітей».

Серед іншого Інститут рекомендував прокласти трасу ЛЕП 330 кВ за межами цих сіл або у вигляді підземного кабелю.

Незважаючи на скарги мешканців на погане самопочуття, та на все частіші випадки онкологічних та серцево-судинних захворювань навіть у молоді та дітей, місцева влада та представники «Укренерго» відмовляються визнати факт того, що підвищений рівень електромагнітного випромінювання від ЛЕП негативно впливає на здоров’я людей.

За інформацією НЕЦУ, у 2010 році національна енергетична компанія «Укренерго», всупереч попередньо узгодженому з Європейським банком реконструкції та розвитку маршрутом, та незважаючи на відчайдушний опір місцевих мешканців, проклала повітряну лінію напругою 330 кВ через територію сіл Нерубайське та Усатове, без урахування будь-яких санітарних норм, прямо над дахами будинків.

Після численних звернень громадян було підписано шестисторонню угоду про винесення лінії за межі села, але після цього фактично нічого не змінилось у житті усатівців. Строки перенесення зсували кілька разів, загалом майже на два роки. Замість червня 2011 року зараз називають нову дату: березень 2013.

Відповідно до скоригованого графіку виконання робіт, проект нової повітряної лінії, що буде проходити за межами сіл, має бути поданий на експертизу та затверджений протягом березня-квітня поточного року. НЕЦУ, що цього разу строки не мають бути зірвані, а роботи мають розпочатися, як заплановано.

Підготувала Майя Заховайко, «Рідна країна»

Розділи: Суспільство

21 вересня

Інші дати
21 вересня відзначають:
  • День винахідника і раціоналізатора України.
  • День фармацевтичного працівника України.
  • День миру.
  • Міжнародний день миру.
Розгорнути
Народився Леонід Кисельов
(1946, м. Київ - 1968) - український поет, прозаїк, перекладач. Посмертні збірки: "Стихи. Вірші", "Последняя песня. Остання пісня", "Тільки двічі живемо".
Розгорнути
Народився Петро Ніщинський (Байда)
Український композитор, перекладач. автор музичної картини "Вечорниці" до драми Т. Шевченка "Назар Стодоля". Перекладав твори античних класиків ("Антігона" Софокла, "Одіссея" Гомера).
Закувала та сива зозуля Раннім ранком на зорі. Ой, заплакали хлопці-молодці, Гей, гей, там на чужині В неволі, в тюрмі... Вони плакали, гірко ридали, Свою долю викликали: "Ой, повій, повій Та буйнесенький вітре, Та й понад море, Та винеси нас із кайданів, з неволі В чистеє поле, Та понеси на Вкраїну, Гей, гей, нас на Вкраїну... А на Вкраїні — там сонечко сяє, Козацтво гуляє, гуляє і нас виглядає, Нас виглядає!" По синьому морю Байдаки під вітром гуляють, Братів, щоб рятувати, Запорожці чимдуж поспішають.
Розгорнути
1648 – Богдан Хмельницький розбив польську армію в битві під Пилявцями
Українська армія захопила всю ворожу артилерію (92 гармати) та величезний обоз з матеріальними цінностями. Загальна вартість трофеїв перевищувала 7 млн. злотих. В результаті Пилявської битви польську армію було розгромлено, повністю звільнено Волинь і Поділля, створились сприятливі умови для визволення всіх західноукраїнських земель.
Розгорнути