chrome firefox opera safari iexplorer

На Черкащині Дніпро «з’їло» 202 кілометри берегу

29 березня 2012 о 14:11

Із 800-кілометрової берегової лінії Кременчуцького водосховища зазнають розмиву 202 кілометри берегів, повідомляє Черкаське регіональне управління водних ресурсів.

Особливо активне берегоруйнування відбувається в Чигиринському районі та у верхів’ї водосховища – у Канівському і Черкаському районах.

На цих ділянках необхідне термінове укріплення берега, без якого небезпеці піддаються очисні споруди в Каневі, а також берег і захисна дамба в районі сіл Тубільці та Хрещатик, застерігають в управлінні водних ресурсів.

Негативними наслідками цього процесу є також безповоротні втрати земельних угідь.

Загальна площа земель, втрачених за період експлуатації Кременчуцького водосховища – 2033 га.

17 вересня

Інші дати
17 вересня відзначають:
  • День працівників цивільного захисту України (День рятівника).
Розгорнути
Михайло Павлик
1853 – український письменник, публіцист, громадський діяч. Дійсний член НТШ, разом із І.Франком у 1890 р. створили Русько-українську радикальну партію.
Розгорнути
Народився Михайло Коцюбинський
(1864–1913) – український письменник, громадський діяч, голова Просвіти в Чернігові, один з організаторів Братства Тарасівців. Автор повістей Тіні забутих предків»., «Fata Morgana», «Коні не винні», «Дорогою ціною».
«Боюсь, хвилююсь, але пишу…» (М.Коцюбинський про роботу над «Тінями забутих предків») «Коцюбинський - людина культурна, до найменших подробиць, європеєць з голови до п'ят … був справжнім аристократом Духа без жодного силування з свого боку…». (тогочасний критик С.Єфремов»)
Розгорнути
Народився Микола Глущенко
(1901 – 1977), український художник. Народний художник України, лауреат державної премії України ім.Т.Шевченка.
Розгорнути