chrome firefox opera safari iexplorer

Україна відзначає Міжнародний день театру. План заходів

27 березня 2012 о 16:01

27 березня світова театральна громадськість відзначає Міжнародний день театру, який був заснований на IX конгресі Міжнародного інституту театру при ЮНЕСКО у Відні в 1961 році.

З цієї нагоди в театральних закладах України пройдуть урочисті заходи, присвячені професійному святу вітчизняних митців.

Інформація щодо проведення в театральних закладах заходів, присвячених Міжнародному дню театру

Київ

Національний академічний театр російської драми ім. Лесі Українки

27 березня о 19.00 – вистава «Чуть мерцает призрачная сцена…» (Юбилей. Юбилей? Юбилей!)

Національний академічний драматичний театр ім. І.Франка

27 березня о 19.00 – вистава за І.Котляревським «Наталка Полтавка»

Національний академічний український драматичний театр ім. Марії Заньковецької

27 березня о 18.00 – «Капустяний Оскар 2012» до Дня театру, де театральні глядачі визначають головну номінацію: «Найкраща вистава»

27 березня у Київському академічному театрі драми і комедії на лівому березі Дніпра вистава «Зрители на спектакль не допускаются!» М.Фрейн.

У Малій залі – вистава «Немного вина…или 70 оборотов» Л.Піранделло.

27 березня у Київському муніципальному академічному театрі ляльок – показ вистави «Лисичка-сестричка та Вовк-панібрат» В.Нестайка.

27 березня у Київському академічному Молодому театрі на Великій сцені – вистава «Empty Trash» Т.Іващенка.

27 березня у Київському академічному драматичному театрі на Подолі – вистава О.Коломійця «Фараони».

27 березня у Київському академічному театрі юного глядача на Липках на Великій сцені вистава «Чарівна Пеппі» А.Ліндгрен, муз. І.Поклада.

Місто Севастополь

У Севастопольському театрі для дітей та молоді пройдуть наступні заходи, присвячені Міжнародному дню театру:
– участь у щорічному конкурсі ім. Г.Апітіна серед театрів Криму по лінії КРО НСТД України в Кримськотатарському академічному музично-драматичному театрі у м. Сімферополь (вистава «Дама с собачкой», А.П.Чехов);
– з 24 по 31 березня – участь головного художника театру Карасевої Т.Б. в щорічній виставці «Театральний Севастополь», котра проходить в Севастопольському художньому музеї ім. М.Крошицького і присвячена Міжнародному дню театру;
– з 24 березня по 25 квітня – фотофестиваль «Наші діти» в приміщенні Севастопольського театру для дітей та молоді.

Вінницька область

27 березня колективи обласних академічних театрів представлять культурно-мистецький проект «Театральні автографи часу».

Колектив обласного академічного українського музично-драматичного театру ім. М.Садовського презентує нову виставу А.Крима «Осінь у Вероні», режисер Т.Славінська.

З 20 по 27 березня в рамках відзначення Міжнародного дня театру та Міжнародного дня лялькаря Вінницьким обласним академічним театром ляльок планується проведення тижня театру, у програмі якого показ вистав на стаціонарі театру, театральні зустрічі для школярів та студентів вищих навчальних закладів, конкурс фотографій «Театр чудес», показ благодійних вистав для дітей-сиріт, дітей-інвалідів. Поряд з цим відбудеться прем’єра вистави «Пастушка та Сажотрус» Н.Архіпової.

Волинська область

Волинський академічний обласний театр ляльок підготував виставу «Солом’яний бичок і рок-група «Козачок», прем’єра якої відбудеться у березні. Глядачеві будуть представлені вистави за драмами Лесі Українки «Камінний господар» і «Лісова пісня».

Також у березні планується проведення гастролей у місті Володимирі-Волинському та Іваничівському районі з виставою «Веселий маскарад», у Любешівському районі – з виставою «Принцеса-стрибунка».

Дніпропетровська область

4 квітня у Дніпропетровському академічному українському музично-драматичному театр ім. Т.Г.Шевченка прем’єра вистави «Кайдашева сім’я».

27 березня у Дніпропетровському академічному театрі ім. М.Горького – показ вистави «Фігурант».

27 березня у Дніпропетровському академічному театрі опери та балету відбудеться святковий концерт, в якому беруть участь творчі колективи театральних закладів області.

25 березня у Дніпропетровському академічному обласному українському молодіжному театрі – урочисте підбиття підсумків конкурсу на кращий дитячий малюнок до Дня театру а також показ лялькової вистави «А де ж п’ятий».

30 березня у Дніпропетровському міському українському театрі одного актора «КРИК» – творчий вечір народного артиста України Михайла Мельника.

24 березня у Дніпропетровському телевізійному театрі – творчий вечір «Театр – моє життя».

30 березня у Дніпропетровському міському театрі «КВН ДГУ» – прем’єра вистави «Internetlenki – 4».

27 березня у Криворізькому міському театрі ляльок – прем’єра вистави «Повір у мрію».

27 березня у Криворізькому міському театрі музично-пластичних мистецтв «Академія руху» – прем’єра вистави «Пир во время чумы».

31 березня у Криворізькому міському театрі драми та музичної комедії імені Тараса Шевченка – прем’єра вистави «Ніч на полонині».

21 березня – театр гастролював у м. Мелітополь з виставами «Проснись и пой» та «Сватання на Гончарівці».

31 березня – прем’єра вистави «Любов, любов» М.Камолетті.

25 березня у Павлоградському театрі ім. Б.Захави – прем’єра вистави «мартин Боруля» І.Карпенко-Карого.

Житомирська область

27 березня в Житомирському обласному українському музично-драматичному театрі ім. І.Кочерги відбудеться прем’єра вистави за мотивами п’єси І.Франка «Украдене щастя», в Житомирському обласному академічному театрі ляльок – показ вистави «Івасик та Змія» Ю.Чоповецького.

Запорізька область

З 20 по 27 березня в області проходитиме тиждень театрального мистецтва для дітей та юнацтва «Театр – дітям» в рамках Міжнародного дня театру. Заплановані покази вистав обласного театру ляльок в установах культури та навчальних закладах області.

27 березня о 18.00 у Запорізькому академічному обласному українському музично-драматичному театрі ім. В.Г.Магара святковий захід до Міжнародного дня театру.

Прем’єра сезону – іронічна драма С.Моем «Театр» («Два життя Джулії Ламберт»). До початку вистави та під час антракту на глядачів чекають приємні подарунки: можливість сфотографуватися в театральному фотосалоні «Маско, я тебе знаю», святкова лотерея «Щасливий квиток», презентація-дегустація продукції ТМ «Золота амфора» та багато іншого.

В Міжнародний день театру відбудеться відзначення кращих серед кращих – почесні нагороди будуть вручені акторам, режисерам, творчим працівникам та працівникам цехів.

21 березня. об 11.00 у Запорізькому обласному театрі ляльок – заходи до Міжнародного дня лялькаря (театралізована інтермедія, ігрова програма, виставка ляльок майстрів народної творчості).

27 березня об 11.00 – святковий захід до Міжнародного дня театру.

27 березня у Запорізькому академічному обласному театрі юного глядача (час уточнюється) традиційний театралізований капусник за участю акторів та друзів театру.

Івано-Франківська область

22 березня у театрі фольклору, народних свят та видовищ відбудуться літературні читання за творами відомих українських поетів і письменників та творча майстерня для студентів Калуського коледжу мистецтв 27 березня в усіх театрах області пройдуть урочисті зібрання.

27 березня у Коломийському академічному обласному українському драматичному театрі ім. І.Озаркевича – прем’єра вистави «Таїна сільського цвинтаря».

27 березня у Івано-Франківському академічному обласному українському музично-драматичному театрі ім. І.Франка – прем’єра вистави «Без театру в світі все не так».

Київська область

22 березня о 19.00 в Київському академічному обласному музично-драматичному театру ім. П.К.Саксаганського вистава «Кайдашева сім’я» (І.Нечуй-Левицький), м. Фастів, Будинок культури.

27 березня – офіційні урочистості з приводу Міжнародного дня театру за участю адміністрації області, районів та міста, м. Біла Церква, театр, 12.00.
Театралізована концертна шоу-програма до Міжнародного дня театру, м. Біла Церква, театр, 19:00.

28 березня – вистава для студентів БНАУ «Самотня леді» (І.Афанасьєв), м. Біла Церква, театр, 12.00.

29 березня – вистава «Кайдашева сім’я» (І.Нечуй-Левицький), м. Васильків, Будинок культури, 19:00.

30 березня – вистава «Кайдашева сім’я» (І.Нечуй-Левицький), м. Богуслав, Будинок культури, 19:00.

Луганська область

24-29 березня у Луганському обласному академічному українському музично-драматичному театрі прем’єра оперети «Маріця» Імре Кальман лібрето С.Сміяна, вірші О.Вратарьова.

27 березня у Луганському академічному обласному російському драматичному театрі – Театральний капусник.

27 березня у Луганському академічному обласному театрі ляльок показ театральної вистави «Лісова пісня».

У Луганському обласному козачому кінному театрі з 25 березня відкриття сезону 2012 року. Показ вистави «Київська Русь».

Миколаївська область

З 18 по 25 березня у Миколаївському академічному українському театрі драми та музичної комедії відбудуться наступні заходи:
– в мистецькому проекті театру «7 Хвилин поезії» (в антрактах вистав) звучатимуть вірші артистів театру на професійну тематику;
– 20 та 29 березня заплановано виступи в прямому ефірі на радіо «Миколаїв» у програмах «Миколаївщина мистецька» та «Добрий ранок» директора театру, народного артиста України Берсона Миколи Семеновича;
– 27 березня заплановано урочисті збори колективу з нагоди професійного свята;
– 23 березня у Миколаївському академічному художньому російському драматичному театрі музично-драматичне дійство «Вся жизнь-театр…»;
– 24 березня вистава «Ромео і Джульєтта»;
– 25 березня вистава «Верона: еще одна история любви»;
– 26 березня – відкриття тижня театру в Миколаївському державному аграрному університеті;
– 30 та 31 березня прем’єра вистави «Царь Федор Иоаннович».

27 березня у Миколаївському державному театрі ляльок урочисті збори та концертно-розважальна програма.

Полтавська область

27 березня 2012 року до Міжнародного дня театру Полтавський академічний обласний український музично-драматичний театр ім. М.В.Гоголя готує прем’єру опери «Наталка Полтавка» І.П.Котляревського, М.В.Лисенка, а також бере участь в якості співорганізатора обласного фестивалю мистецтв «І струни Лисенка живії… », що відбудеться 15-23 березня 2012 року.

24, 25 березня об 11.00 год. у Полтавському академічному обласному театрі ляльок пройде пізнавальна театралізована програма «Дивовижна подорож Країною лялькового мистецтва».

Рівненська область

У березні 2012 року до Міжнародного дня театру та Міжнародного дня лялькаря в Рівненському академічному обласному театрі ляльок відбудеться фестиваль дитячих лялькових колективів «Березневі сходинки».

27 березня в Рівненському обласному академічному українському музично-драматичному театрі відбудеться прем’єра вистави «Гамбіт» (режисер Сергій Павлюк) за п’єсою болгарського драматурга Недялка Йорданова «Убивство Гонзаго».

Сумська область

27 березня у Сумському обласному театрі драми та музичної комедії імені М.С.Щепкіна:
– у рамках першого обласного фестивалю театрального мистецтва «Сумська Мельпомена» показ мелодрами А.Ніколаї «Немного нежности»;
– прем’єра оперети Ф.Легара „Весела вдова”.

У Сумському обласному театрі для дітей та юнацтва:
– прем’єра вистави за п’єсою О.Заградника „Соло для годинника з передзвоном”;
– обласний семінар-практикум для керівників аматорських театральних колективів. Перегляд вистави за п’єсою Г.Квітки-Основ’яненка „Сватання на Гончарівці”;
– підведення підсумків, нагородження переможців обласного фестивалю-конкурсу театрального мистецтва „Сумська Мельпомена” та урочистості з нагоди Міжнародного дня театру.

Херсонська область

27 березня в Херсонському обласному академічному музично-драматичному театрі ім. М.Куліша відбудеться «Театральний капусник».

В Херсонському обласному театрі ляльок відбудеться святковий концерт та дитяча ігрова програма.

Хмельницька область

27 березня в Хмельницькому обласному музично-драматичному театрі імені М.Старицького відбудуться:
– урочисті заходи, присвячені Міжнародному Дню театру;
– мистецький проект «Із світової скарбниці»;
– книжкова виставка з фондів обласної універсальної наукової бібліотеки імені М.Островського «З іменем М.Старицького»;
– прем’єрна вистава «Заповіт із майбутнього» за п’єсою Я.Мельничука.

В Хмельницькому академічному обласному театрі ляльок відбудуться:
– прем’єра вистави «Сестричка Оленка та братик Іванко» – режисер С.Брижань за мотивами народної казки;
– прем’єра вистави «Кицьки дім» – режисер А.Поляк за мотивами казки С.Маршака;
– підведення підсумків конкурсу на кращий глядацький малюнок за мотивами вистав театру, нагородження переможців.

Черкаська область

27 березня у Черкаському академічному обласному українському музично-драматичному театрі імені Т.Г.Шевченка Черкаської обласної ради заплановано святковий концерт з уривків найпопулярніших вистав з репертуару театру за останні два роки, а також вручення номінацій за краще акторське виконання ролей минулого театрального сезону.

27 березня о 10 годині трупа Черкаського академічного театру ляльок Черкаської обласної ради з нагоди Міжнародного дня театру представить традиційну благодійну виставу за твором К.Мєшкова «Півник і Соняшник» у Черкаському будинку для дітей дошкільного та молодшого шкільного віку компенсуючого типу Черкаської обласної ради.

Чернівецька область

Чернівецьким обласним академічним українським музично-драматичним театром ім. О.Кобилянської готується до публікації цикл статей, запис радіо та телевізійних передач, присвячених творчій діяльності театру та його акторів.

27 березня відзначення Дня театру відбудеться за наступним планом:
10.00 – покладання квітів до могил колишніх акторів та режисерів театру;
18.00 – проведення урочистих зборів та показ «Театрального капусника».

27 березня Чернівецьким обласним театром ляльок планується провести театралізоване свято під назвою «Театр – душа моя». В рамках свята буде показана прем’єра вистави К.Чуковського «Лікар Айболить».

Джерело: Мінкульт
Розділи: Новини культури

20 вересня

Інші дати
Наталія Лотоцька 
1938 – театральна актриса. Лауреат Шевченківської премії. Ролі: Пріська («Шельменко-денщик» Г. Квітки-Основ’яненка), Хведоска («Дві сім’ї» М. Кропивницького), Поліксена («Кассандра» Лесі Українки) та ін. Ведуча передачі Українського радіо «Від суботи до суботи» (понад 30 років). 
Розгорнути
Народився Іван Світличний
(1929, с. Половинкине Луганської області - 1992) - український мовознавець та поет. Твори "Ґранатові сонети", "Серце для куль і для рим", "У мене тільки слово".
Свободу не втікати з бою, Свободу чесності в бою, Любити те, що сам люблю, А не підказане тобою, Свободу за любов мою Хоч і накласти головою, А бути все ж самим собою, — Не проміняю на твою, Ліврейську, жебрану, ледачу, Вертку, заляпану, як здачу, Свободу хама й холуя. Несу свободу в суд, за грати, Мою від мене не забрати — І здохну, а вона — моя. (c) Іван Світличний, 1929
Розгорнути