chrome firefox opera safari iexplorer

Українцям пророчать весну лише у 20 числах квітня

02 березня 2012 о 08:54

І народні, і офіційні синоптики передбачають, що сніг та холодна погода затримаються в Україні ще більш ніж на місяць.

Лише з 15 квітня прийде помітне потепління, однак потім ще можливі заморозки. «Поки тепла очікувати не слід — в першій декаді березня погода буде все-таки більше схожою на зимову.

Вночі — морози до семи градусів, денна ж температура буде триматися від 0 до +6. Можливі опади зі снігом та мокрим дощем», — розповіла «Комсомольській правді в Україні» начальник відділу метеопрогнозів українського Гідрометцентру Людмила Савченко.

Так само вважає і народний синоптик з Дніпропетровська Валерій Некрасов. «Березень буде справжнім продовженням зими — малохмарним, холодним, зі снігом і дощем, вітрами... І тільки після 15 березня трохи потеплішає», — стверджує синоптик. Але й квітень, за його прогнозами, очікується холодний, з непостійною погодою. «Потеплішає лише числа 15-го, але до кінця місяця холоди знову повернуться — будуть навіть заморозки», — розповів синоптик. Лише травень українцям обіцяють по-справжньому теплий, щоправда, з мінливою погодою і суховіями, а вже після 20-х чисел почнеться літо — температура буде до 30 градусів тепла.

Джерело: ТСН
Розділи: Довкілля

2 жовтня

Інші дати
2 жовтня відзначають:
  • Міжнародний день соціального педагога.
  • Міжнародний день ненасильства.
Розгорнути
Богдан Стельмах 
1943 – український поет. Його вірші «Перший сніг», «Пшеничне перевесло», «Колиска вітру», «Запроси мене у сни», «Тільки раз цвіте любов» з музикою Івасюка й Білозіра стали загальнонаціональними шлягерами у виконанні гуртів Ватра, Океан Ельзи та Плач Єремії, виконавців Руслани й Олександра Пономарьова, Софії Ротару і Василя Зінкевича.
Розгорнути
Михайло Жук
1883 – український живописець, майстер станкової грамоти та кераміки. Автор робіт «Дівчина в кріслі», «Гуцул», «Портрет батька», хрестоматійних портретів М. Вороного, Г Нарбута, О. Мурашка.
Розгорнути
Михайло Іванов
1871 – український учений-тваринник, педагог, засновник експериментальних зоотехнічних станцій у заповіднику Асканія-Нова.
Розгорнути
Народився Йосип Бокшай
(1891, с. Кобилецька Поляна Закарпатської області. - 1975) - український живописець, майстер пейзажу. Спільно з А. Ерделі вперше на Закарпатті організував художню школу. Автор картин "Озеро в горах", "Синевир", "Полонина Рівна", "Зустріч на полонині"
Розгорнути
Народився Денис Січинський
(1865 - 1909) – композитор і хоровий диригент, перший професор музики у Галичині, музично-громадський діяч, педагог.
Розгорнути
Народився Іван Багряний
(1907 – 1963), український поет, прозаїк, публіцист, політичний діяч. Автор романів «Сад Гетсиманський», «Тигролови», поеми «Гуляй-Поле». Лауреат Державної премії імені Тараса Шевченка (посмертно).
«Перейшов усі світи я — Є прекрасних мов багато, Але п е р ш о ю, як Мати, Серед мов одна лиш ти є. Ти велична і проста. Ти стара і вічно нова. Ти могутня, р і д н а м о в о ! Мово — пісня колискова. Мова — м а т е р і у с т а.» («Рідна Мова», 1937)
Розгорнути