chrome firefox opera safari iexplorer

Колапс у центрі Києва через десяток французьких дзвонарів…

05 квітня 2012 о 10:44

У Київ передзвонами увірвалась весна, і не проста, а французька.

Небесну музику в прямому й переносному сенсі привезла до української столиці компанія Transe express, влаштувавши в рамках фестивалю «Французька весна» вуличне дійство «Шалені дзвонарі».

Фантастична вистава на Софійській площі розпочалася із запалювання вогнів навколо величезної квітки-каруселі. Саме на ній музиканти в химерних костюмах ляльок і повітряні гімнасти в чорних накидках повільно почали підніматися в небо.

І хоча глядачів зібралося дуже багато, кожен зміг побачити дійство на власні очі, адже ця «музична люстра» піднялась на висоту 17-ти метрів.

Дзвонарі й барабанщики спочатку повільно, а потім все швидше набирали обертів як на повітряній каруселі, так і в ритмі своєї надзвичайної музики. Квітка-каркас то «розпускалась», то «закривалась» під захоплений зойкіт натовпу, який невідривно спостерігав за піруетами повітряних гімнастів.

Взагалі, складалось враження, ніби ти потрапив до величезної музичної скриньки, в якій все живе своїм життям. А найцікавішим моментом став «діалог» «шалених дзвонарів» із дзвонами Софійського собору. Було щось у цьому символічне, так ніби сьогодення привітало старовину...

До речі, охочих безкоштовно побачити захоплююче дійство на Софійській площі виявилось більше ніж достатньо. Вже за годину до початку шоу до Софії почали стікатись люди. І саме в цьому причаїлась «ложка дьогтю», яка ледве не зіпсувала весь французький мед.

Київська влада явно не потурбувалась про безпеку людей — ніхто навіть не додумався перекрити проїжджу частину біля Софійської площі. Натомість рух транспорту зупинили бажаючі побачити «Французьку весну». Власникам авто, які потрапили до цієї «пастки», можна було лише поспівчувати...

Та по-справжньому небезпечною ситуація склалась вже по завершенню шоу, коли некерований натовп почав лавиною «котитися» в різні боки: частина в бік Золотих воріт, а більшість — вниз, на Майдан незалежності.

Тиснява серед машин подекуди переростала в штовханину. На щастя, ніхто не постраждав, але в повітрі місцями витала паніка...

"Такий колапс через десяток французьких дзвонарів... Що ж тоді буде під час Євро?", — кинув хтось у натовпі. До речі, слушне питання до столичної влади.

Майя Заховайко, «Рідна країна»

Розділи: Суспільство

28 листопада

Інші дати
Народилася Зінаїда Тулуб
(1890, м.Київ – 1964) – українська письменниця. Автор дилогії «Людолови», роману «В степу безкраїм за Уралом».
Розгорнути