chrome firefox opera safari iexplorer

У США виявлено новий штам свинячого грипу

17 квітня 2012 о 12:47

У США було зафіксований новий факт зараження людини вірусом H3N2v. Це тринадцята жертва вірусу у Штатах.

12 із 13 випадків захворювання припадають на осіб, молодших 18 років. Відомо, що остання хвора — дівчинка з Юти. Вона пройшла курс лікування озельтамівіра і зараз почувається нормально. На грип перевірили членів її родини, але поки нових інфікованих не виявлено.

«Дитина підхопила вірус під час візиту підприємства з переробки свинини за тиждень до появи перших симптомів грипу», — коментує ситуацію доктор Майкл Джанг з Центрів з контролю і профілактики захворювань.

До цього хворих на грип знаходили в Індіані, Пенсільванії, штаті Мен, Айові та Західній Вірджинії. Приблизно у 50% випадків люди мали безпосередній контакт зі свинями. А от інші — ні, що викликає тривогу у епідеміологів. Можна зробити висновки, що свинячий грип мутував і тепер без проблем поширюється серед людей.

За словами експертів, у вірусу є ген від вірусу, що викликав пандемію у 2009 р. Вони впевнені: цей ген посилює здатність вірусу заражати людей. Особливо схильні до зараження інфекцією діти до 10 років

30 червня

Інші дати
30 червня відзначають:
  • День молодіжних і дитячих громадських організацій України.
  • Міжнародний день астероїда.
Розгорнути
Народилася Матільда Климовська
(1899, м. Пенза, Росія - 1974) - український скульптор. Працювала в галузі станкової та декоративної скульптури. Серед найвідоміших праць: погруддя С. Міхоелса, Т. Шевченка, "Онєгін і Тетяна в саду"  та ін.
Розгорнути
Народився Роман Шухевич
(1907, м.Львів – 1950) - український політичний та державний діяч, командуючий УПА.  
«На західних землях України твориться Українська Влада, яка підпорядкується Українському Національному Урядові, що створиться у столиці України — Києві з волі українського народу.» (З Акту відновлення Української Держави 30.06.1941 року).
Розгорнути