chrome firefox opera safari iexplorer

Земля на Місяці коштує усього 2,5 долара за сотку

12 квітня 2012 о 14:03

Продажем земельних ділянок на Місяці, Марсі, Венері і Меркурії активно займається організація «Місячне посольство». Наприклад, ділянку на Місяці площею 1 акр (40 соток) пропонується придбати всього за 100 доларів.

«Сьогодні до продажу пропонуються стандартні ділянки на видимій стороні Місяця в районі моря Вологості. Неподалік від території, що продається, розташовані кратери Білліад, Гассенді і Кампан. Приблизно у восьмистах кілометрах на південь знаходиться найкрасивіший і найбільш помітний із Землі кратер Коперник. У ґрунті цього району переважають базальти. Координати зони J-5/Q-CHARLIE», — вказується на сайті продавця.

Як пояснюють експерти, при придбанні ділянки місячної поверхні покупець отримує Місячну конституцію, де містяться діючі місячні закони і права щодо інших власників, документ на володіння власністю і мапа місячної поверхні, на якій позначено приблизне місце розташування купленої ділянки.

На сайті з продажу місячних земель також пояснюється, що після оформлення правовстановлюючих документів проводиться внутрішня реєстрація права власності в Місячному посольстві з внесенням інформації про власника і його власності у спільну базу даних власників планетарної власності у США.

Юристи досить скептично ставляться до даної практики, бо вона не має жодних правових підстав.

«Юрисдикція жодної з країн світу не поширюється на поверхню космічних об'єктів, відповідно, не можна говорити і про наявність права власності, яке визнавалося б і охоронялося б якою-небудь правовою системою», — вважають експерти.

Дані сертифікати — фікція, гарний сувенір, а коли справа дійде до освоєння Місяця, ці питання, можливо, і почнуть регулюватися, але ось ці сертифікати не будуть мати юридичну силу, підкреслив юрист.

15 вересня

Інші дати
Народилася Олена Кульчицька
(1877, м. Бережани Тернопільської обл. - 1967) - український живописець і графік, педагог. Народний художник України. Автор картин "Діти на леваді", "Жнива", "Бабуля", "Діти з свічками", серії акварелей, офортів, гравюр на дереві, ілюстрацій до творів М. Коцюбинського, І. Франка та ін.
Розгорнути
Народився Михайло Максимович
(1804 – 1873), український історик, філолог, етнограф, ботанік, поет, перший ректор Київського національного університету ім.Т.Шевченка.
«Бери, бери скорийш назад Твоє ледаче слово, Коли поваживсь нам сказать: Забудьте рідну мову!» («Юго-западному оратору», 1864)
Розгорнути