chrome firefox opera safari iexplorer

Сьогодні Україну масово накрили протести

21 травня 2012 о 10:31

На Майдані Незалежності розпочалась всеукраїнська акція протесту проти проекту нового Трудового кодексу та законопроекту № 2450 «Про порядок організації та проведення мітингів і демонстрацій», винесених на голосування на друге читання у парламенті 22-25 травня.

Як повідомляє кореспондент Gazeta.ua, наразі учасники мітингу поділені на дві групи та направляються до Верховної Ради. Вони тримають транспаранти: «Сьогодні — 2450, завтра — 1937», «Ні — дискримінації молодих працівників», «Людині праці — гідну зарплату», «Свободу протестам!» та інші.

Мітингувальники вимагають не виставляти на голосування законопроекти в їхній сьогоднішній редакції.

Активісти також рушили до приміщення, де відбудеться засідання погоджувальної ради парламенту.

Цього ж дня подібні протести пройдуть у Донецьку, Луганську, Харкові, Миколаєві, Сімферополі, Севастополі, Кривому Розі, Одесі, Хмельницькому, Вінниці, Львові та інших містах.

Слід відзначити, що організаторами протесту є Конфедерація вільних профспілок України, Незалежна профспілка, Федерація профспілок працівників малого та середнього бізнесу та інші.

Законопроект № 2450 «Про порядок організації та проведення мітингів і демонстрацій» містить вимогу про повідомлення органів влади про мітинг за чотири дні до його проведення.

На думку громадських активістів, це дає владі достатньо часу для того, щоб заборонити будь-яку акцію у судовому порядку.

Розділи: Суспільство

2 жовтня

Інші дати
2 жовтня відзначають:
  • Міжнародний день соціального педагога.
  • Міжнародний день ненасильства.
Розгорнути
Богдан Стельмах 
1943 – український поет. Його вірші «Перший сніг», «Пшеничне перевесло», «Колиска вітру», «Запроси мене у сни», «Тільки раз цвіте любов» з музикою Івасюка й Білозіра стали загальнонаціональними шлягерами у виконанні гуртів Ватра, Океан Ельзи та Плач Єремії, виконавців Руслани й Олександра Пономарьова, Софії Ротару і Василя Зінкевича.
Розгорнути
Михайло Жук
1883 – український живописець, майстер станкової грамоти та кераміки. Автор робіт «Дівчина в кріслі», «Гуцул», «Портрет батька», хрестоматійних портретів М. Вороного, Г Нарбута, О. Мурашка.
Розгорнути
Михайло Іванов
1871 – український учений-тваринник, педагог, засновник експериментальних зоотехнічних станцій у заповіднику Асканія-Нова.
Розгорнути
Народився Йосип Бокшай
(1891, с. Кобилецька Поляна Закарпатської області. - 1975) - український живописець, майстер пейзажу. Спільно з А. Ерделі вперше на Закарпатті організував художню школу. Автор картин "Озеро в горах", "Синевир", "Полонина Рівна", "Зустріч на полонині"
Розгорнути
Народився Денис Січинський
(1865 - 1909) – композитор і хоровий диригент, перший професор музики у Галичині, музично-громадський діяч, педагог.
Розгорнути
Народився Іван Багряний
(1907 – 1963), український поет, прозаїк, публіцист, політичний діяч. Автор романів «Сад Гетсиманський», «Тигролови», поеми «Гуляй-Поле». Лауреат Державної премії імені Тараса Шевченка (посмертно).
«Перейшов усі світи я — Є прекрасних мов багато, Але п е р ш о ю, як Мати, Серед мов одна лиш ти є. Ти велична і проста. Ти стара і вічно нова. Ти могутня, р і д н а м о в о ! Мово — пісня колискова. Мова — м а т е р і у с т а.» («Рідна Мова», 1937)
Розгорнути