chrome firefox opera safari iexplorer

Українці масово виходять на протести

10 липня 2012 о 12:08

Зприходом літа – традиційного періоду відпусток та затишшя у соціально-політичному житті – кількість протестів в Україні, попри всі очікування, б’є рекорди. Такими є результати моніторингу, який провів Центр дослідження суспільства.

Зокрема, у травні та червні було знову побито абсолютний місячний рекорд кількості протестних подій за весь період моніторингу протестів, репресій та поступок.

Протягом травня на вулицях України відбулася 321 протестна подія, а протягом червня – принаймні 323, також зафіксовано 62 негативні і 28 позитивних реакцій на протести. Останній раз рекордну кількість протестів Центр фіксував у березні 2012 року. (На піку протестів під час підприємницького Майдану у листопаді 2010 року зафіксували лише 292 протестні події).

За результатами моніторингу, на минулому тижні побито абсолютний тижневий рекорд кількості протестних подій за весь період моніторингу. З 30 червня по 6 липня на вулицях України відбулося принаймні 139 протестних подій, зафіксовано 27 негативних та 19 позитивних реакцій на протести. Таким чином, у середньому минулого тижня дослідники фіксували майже 20 протестних подій щодня. Для порівняння: середня щоденна кількість подій в 2011 році склала лише близько шести.

«Дві третини акцій (93 протестних події), які мали місце минулого тижня, стосувалися «мовного питання». Найчастіше за мову люди виходили протестувати у Львівській (16 подій), Івано-Франківській (9), Харківській (6), Рівненській (6), Закарпатській (5) областях та у м. Києві (9 подій)», – йдеться у повідомленні центру.

Моніторинг протестів, репресій і поступок проводиться Центром дослідження суспільства з кінця вересня 2009 року.

Розділи: Суспільство

27 квітня

Інші дати
Народився Олександр Беретті
(1816, м.Петербург, Росія – 1895) – український та російський архітектор, син Вікентія Беретті. Участник проектування Володимирського собору в Києві. За проектами Олександра Беретті збудовано 23 будівлі в ряді міст України. За проектами його батька Вікентія Беретті (14.06.1781 – 1842) в Києві збудовані будівлі Київського університету, обсерваторії і інституту благородних дівиць (нині Жовтневий палац).
Зелена піна лісу молодого Дрімотно плеще, як на морі шум. Блакитні тіні впали на дорогу, Заворожили мудрі бджоли ум. Стоять дуби замислено і строго. Тут — перейшовши молодий самум — Собі поставлю келію убогу, Щільник пахучий для останніх дум. (Максим Рильський)
Розгорнути