chrome firefox opera safari iexplorer

Українці масово скуповують автомобілі

15 лютого 2012 о 10:43

Українці більше купують легкові машини. У січні цього року – їх продали на третину більше ніж у січні минулого. А всього в Україні придбали майже 15 з половиною тисяч автівок. Про це повідомляє асоціація Укравтопром. Одні експерти пов’язують таку тенденцію із поліпшенням економічної ситуації в Україні, інші не поділяють таких висновків.

За інформацією Укравтопрому, найкраще в Україні продаються машини марки «Хюндаї». Цього року вона обігнала традиційного лідера українського авторинку ВАЗ, щоправда лише на 16 автівок.

Більшість куплених автомобілів – нові, розповідає головний редактор автомобільного тижневика «Автоцентр» Сергій Матусяк. І тенденція зростання продажів протягом року зберігатиметься, прогнозує він.

«Всі прогнозують зріст продажів у 2012 році порівняно з минулим роком, але невеличкий – відсотків на 20. Великі продажі у січні пов’язані з тим, що в автодилерів залишилося багато автомобілів минулого року випуску. У них завдання – продати їх якомога швидше, тому на машини зараз видають дуже вигідні умови – знижки, різноманітні акції», – розповідає Сергій Матусяк.

Такою січневою акцією скористалася киянка Олена. Продавши попередню іномарку, вона придбала хетчбек однієї з японських фірми. І скористалася знижкою – понад тисяча євро.

«Потрапили в період, коли був розпродаж машин 2011 року випуску. Взагалі знижки залежать від вартості машини – від 600 євро десь до 2 з половиною, чим дорожча машина – тим більша знижка», – розповіла Олена.

Продажі, порівняно з 2011 роком, дійсно суттєво зросили – але їм ще дуже далеко до докризових показників, зауважують економісти. Наприклад, у січні 2008 українці купили 47 тисяч автівок, а в січні 2012 – втричі менше.

Чи є це свідченням поліпшення економічної ситуації в Україні?

Водночас зростання продажів авто все ж свідчить про часткове поліпшення економічної ситуації в країні, стверджує економіст Олександр Жолудь. «Ми маємо певне покращення. Є і зростання ВВП, і зростання доходів, наприклад, зарплат. Як обраховує Державна служба статистики, зарплати зросли на 18%. Прибутки зросли, відповідно і купівля зростає. Також банки починають потроху виходити з пропозиціями автокредитування, що зникло одразу після кризи і це відповідно також дозволяє продавати більше автівок, торік», – зазначає Олександр Жолудь.

Але висновки Олександра Жолудя поділяють не всі українські експерти. Зокрема, колишній міністр фінансів Віктор Пинзеник стверджує, що в українській економіці спостерігаються симптоми подібні грецьким. Про це він сказав в ефірі одного з українських телеканалів. На думку Пинзеника, країна стикається з неможливістю обслуговувати старі борги. Водночас зростають ризики для обмінного курсу. Також залишається не оздоровленою банківська сфера.

Кількість придбаних нових легкових автомобілів в Україні торік становила 216 тисяч (це на третину більше ніж позаминулого). Водночас, в останньому докризовому – 2008 – році українці придбали понад 600 тисяч авто.

2 жовтня

Інші дати
2 жовтня відзначають:
  • Міжнародний день соціального педагога.
  • Міжнародний день ненасильства.
Розгорнути
Богдан Стельмах 
1943 – український поет. Його вірші «Перший сніг», «Пшеничне перевесло», «Колиска вітру», «Запроси мене у сни», «Тільки раз цвіте любов» з музикою Івасюка й Білозіра стали загальнонаціональними шлягерами у виконанні гуртів Ватра, Океан Ельзи та Плач Єремії, виконавців Руслани й Олександра Пономарьова, Софії Ротару і Василя Зінкевича.
Розгорнути
Михайло Жук
1883 – український живописець, майстер станкової грамоти та кераміки. Автор робіт «Дівчина в кріслі», «Гуцул», «Портрет батька», хрестоматійних портретів М. Вороного, Г Нарбута, О. Мурашка.
Розгорнути
Михайло Іванов
1871 – український учений-тваринник, педагог, засновник експериментальних зоотехнічних станцій у заповіднику Асканія-Нова.
Розгорнути
Народився Йосип Бокшай
(1891, с. Кобилецька Поляна Закарпатської області. - 1975) - український живописець, майстер пейзажу. Спільно з А. Ерделі вперше на Закарпатті організував художню школу. Автор картин "Озеро в горах", "Синевир", "Полонина Рівна", "Зустріч на полонині"
Розгорнути
Народився Денис Січинський
(1865 - 1909) – композитор і хоровий диригент, перший професор музики у Галичині, музично-громадський діяч, педагог.
Розгорнути
Народився Іван Багряний
(1907 – 1963), український поет, прозаїк, публіцист, політичний діяч. Автор романів «Сад Гетсиманський», «Тигролови», поеми «Гуляй-Поле». Лауреат Державної премії імені Тараса Шевченка (посмертно).
«Перейшов усі світи я — Є прекрасних мов багато, Але п е р ш о ю, як Мати, Серед мов одна лиш ти є. Ти велична і проста. Ти стара і вічно нова. Ти могутня, р і д н а м о в о ! Мово — пісня колискова. Мова — м а т е р і у с т а.» («Рідна Мова», 1937)
Розгорнути