chrome firefox opera safari iexplorer

Українці масово скуповують автомобілі

15 лютого 2012 о 10:43

Українці більше купують легкові машини. У січні цього року – їх продали на третину більше ніж у січні минулого. А всього в Україні придбали майже 15 з половиною тисяч автівок. Про це повідомляє асоціація Укравтопром. Одні експерти пов’язують таку тенденцію із поліпшенням економічної ситуації в Україні, інші не поділяють таких висновків.

За інформацією Укравтопрому, найкраще в Україні продаються машини марки «Хюндаї». Цього року вона обігнала традиційного лідера українського авторинку ВАЗ, щоправда лише на 16 автівок.

Більшість куплених автомобілів – нові, розповідає головний редактор автомобільного тижневика «Автоцентр» Сергій Матусяк. І тенденція зростання продажів протягом року зберігатиметься, прогнозує він.

«Всі прогнозують зріст продажів у 2012 році порівняно з минулим роком, але невеличкий – відсотків на 20. Великі продажі у січні пов’язані з тим, що в автодилерів залишилося багато автомобілів минулого року випуску. У них завдання – продати їх якомога швидше, тому на машини зараз видають дуже вигідні умови – знижки, різноманітні акції», – розповідає Сергій Матусяк.

Такою січневою акцією скористалася киянка Олена. Продавши попередню іномарку, вона придбала хетчбек однієї з японських фірми. І скористалася знижкою – понад тисяча євро.

«Потрапили в період, коли був розпродаж машин 2011 року випуску. Взагалі знижки залежать від вартості машини – від 600 євро десь до 2 з половиною, чим дорожча машина – тим більша знижка», – розповіла Олена.

Продажі, порівняно з 2011 роком, дійсно суттєво зросили – але їм ще дуже далеко до докризових показників, зауважують економісти. Наприклад, у січні 2008 українці купили 47 тисяч автівок, а в січні 2012 – втричі менше.

Чи є це свідченням поліпшення економічної ситуації в Україні?

Водночас зростання продажів авто все ж свідчить про часткове поліпшення економічної ситуації в країні, стверджує економіст Олександр Жолудь. «Ми маємо певне покращення. Є і зростання ВВП, і зростання доходів, наприклад, зарплат. Як обраховує Державна служба статистики, зарплати зросли на 18%. Прибутки зросли, відповідно і купівля зростає. Також банки починають потроху виходити з пропозиціями автокредитування, що зникло одразу після кризи і це відповідно також дозволяє продавати більше автівок, торік», – зазначає Олександр Жолудь.

Але висновки Олександра Жолудя поділяють не всі українські експерти. Зокрема, колишній міністр фінансів Віктор Пинзеник стверджує, що в українській економіці спостерігаються симптоми подібні грецьким. Про це він сказав в ефірі одного з українських телеканалів. На думку Пинзеника, країна стикається з неможливістю обслуговувати старі борги. Водночас зростають ризики для обмінного курсу. Також залишається не оздоровленою банківська сфера.

Кількість придбаних нових легкових автомобілів в Україні торік становила 216 тисяч (це на третину більше ніж позаминулого). Водночас, в останньому докризовому – 2008 – році українці придбали понад 600 тисяч авто.

21 вересня

Інші дати
21 вересня відзначають:
  • День винахідника і раціоналізатора України.
  • День фармацевтичного працівника України.
  • День миру.
  • Міжнародний день миру.
Розгорнути
Народився Леонід Кисельов
(1946, м. Київ - 1968) - український поет, прозаїк, перекладач. Посмертні збірки: "Стихи. Вірші", "Последняя песня. Остання пісня", "Тільки двічі живемо".
Розгорнути
Народився Петро Ніщинський (Байда)
Український композитор, перекладач. автор музичної картини "Вечорниці" до драми Т. Шевченка "Назар Стодоля". Перекладав твори античних класиків ("Антігона" Софокла, "Одіссея" Гомера).
Закувала та сива зозуля Раннім ранком на зорі. Ой, заплакали хлопці-молодці, Гей, гей, там на чужині В неволі, в тюрмі... Вони плакали, гірко ридали, Свою долю викликали: "Ой, повій, повій Та буйнесенький вітре, Та й понад море, Та винеси нас із кайданів, з неволі В чистеє поле, Та понеси на Вкраїну, Гей, гей, нас на Вкраїну... А на Вкраїні — там сонечко сяє, Козацтво гуляє, гуляє і нас виглядає, Нас виглядає!" По синьому морю Байдаки під вітром гуляють, Братів, щоб рятувати, Запорожці чимдуж поспішають.
Розгорнути
1648 – Богдан Хмельницький розбив польську армію в битві під Пилявцями
Українська армія захопила всю ворожу артилерію (92 гармати) та величезний обоз з матеріальними цінностями. Загальна вартість трофеїв перевищувала 7 млн. злотих. В результаті Пилявської битви польську армію було розгромлено, повністю звільнено Волинь і Поділля, створились сприятливі умови для визволення всіх західноукраїнських земель.
Розгорнути