chrome firefox opera safari iexplorer

У Чернівцях відсвяткували День вишиванки

05 травня 2012 о 15:02

День вишиванки відсвяткували у Чернівцях. Молодь хизувалася старовинними сорочками, ділилася секретами вишивання. А наймолодшим чернівчанам, які сьогодні народилися — дарували вишивані сорочки просто у пологовому будинку.

Кому пелюшки, а кому й вишиванка. Новонародженим чернівчанам, дівчинці та хлопчикові, у день вишиванки організатори акції подарували сорочки. Молоді матусі в захваті. Кажуть — тепер і самі візьмуться за голку.

Аліна Танас: "Де ще знайдеш такі яскраві кольори, такі барви на іншому одязі. Це ще з давнього покоління передавалося з давнини і буде передаватися і далі".

Уже вп’яте чернівецькі студенти залучають ціле місто до святкування дня національної вишИваної  сорочки. Кажуть, захід допомагає згадати стародавні традиції народного ремесла.

Леся Воронюк, організатор заходу: "Це не щось особливе, це традиційно, красиво – одягнути вишиванку в будень і піти на роботу. Я знаю, що багато людей так робить".

У родині Володимира зберегли традиції. Хлопець із задоволенням сам вишиває мережки, як це робили сто років тому його пращури. Пишається, що у гардеробі має не одну таку сорочку.

 Володимир, учасник акції: "Цю сорочку, яка зараз на мені вишивала моя мама, я спеціалізуюся на мережках, тому що мама в мене старша, тому вона мені доручає робити мережки. Це досить цікаво і треба ці традиції передавати".

А от Тамарі Мітченко цього дня довелось зазирнути до бабусиної скрині. Каже, сорочці, яку вона обрала, понад століття. Її вишивала  бабуся дівчини.

Тамара Мітченко, учасниця акції: "Ці сорочки лежали, як забутий матеріал, але ж подивіться, хлопців скільки, з малесеньких дітей. Люди ів вишивають і піднімають старовинне".

Закінчився день вишиванки на території чернівецького університету. Учасники акції танцювали під буковинські мелодії, співали українських пісень. А ще обіцяли — наступного року провести свято вишиванки одночасно у всіх містах України.

29 березня

Інші дати
Марія Вольвач
1841 – українська поетеса, письменниця, громадсько-культурна діячка.
Розгорнути
Народилася Марійка Підгірянка
1891 – Марійка Підгірянка (Марія Ленерт-Домбровська) – українська поетеса, педагог. Авторка збірки поезій «Відгуки душі», поеми «Мати-страдниця», книжок для дітей «Вертеп», «Святий Миколай на Підкарпатській Русі», «Малий Василько», «Кравчиня Маруся», «Юркова мандрівка», «Зайчик і Лисичка», байок, казок, пісень, загадок.
«Спіть, діточки, спіть, Віченька стуліть ! Дрібен дощик стукотить, Вікнам казку гомонить… Дрібен дощик пада там, А тут тихо, тепло нам. При матусі рідненькій, У світличці чистенькій. Спіть, діточки, спіть. Віченька стуліть» (Марійка Підгірянка)
Розгорнути