chrome firefox opera safari iexplorer

Українці невдоволені стереотипами про «западенців» і «східняків»

23 травня 2012 о 10:34

Понад 80% респондентів висловили гостре невдоволення дискримінаційними висловлюваннями політиків на адресу мешканців регіонів України.

Про це на прес-конференції в УНІАН повідомив народний депутат України, засновник Інституту прав людини і запобігання ксенофобії і антисемітизму (IHRPEX) Олександр Фельдман, презентуючи результати соціологічного дослідження «Регіони України в образах і стереотипах масової свідомості».

О.Фельдман зазначив, що згідно з результатами дослідження, громадянська ідентичність є домінуючою в Україні: 53,4% мешканців України вважають себе в першу чергу громадянами України, а далі вже представниками усіляких локальних ідентичностей.

Найбільш виражена громадянська ідентичність в центральній Україні – 62,8%, а найменша в Криму – 34%. При цьому 17% кримчан вважають себе жителями колишнього СРСР, в цілому по Україні цей показник становить 6,5%.

Як зауважив О.Фельдман, дослідження виявило, що більшість українців ніколи не були за межами своїх регіонів. Зокрема, це 47,3% мешканців західних регіонів та 45,7% кримчан, а у столиці таких респондентів виявилося лише 3,8%.

Водночас близько половини опитаних вказали, що мають родичів і друзів у південно-східному регіоні України. А кожен третій українець має родичів та друзів на заході, в центрі і Києві. І лише кожен п’ятий має подібні зв’язки у Криму.

При цьому О.Фельдман наголосив, що кожен з українських макрорегіонів має власні стереотипи стосовно інших. Проте 57,5% респондентів оцінюють відносити між регіонами як такі, що не відзначаються напруженістю і близькі до ідеалу. Лише 12% вважають ці відносини напруженими.

Водночас дві третини українців вважають, що основою для національного єднання має стати в першу чергу підвищення рівня життя, а також відродження промисловості і сільського господарства.

***

Соціологічне дослідження «Регіони України в образах і стереотипах масової свідомості» було проведене Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС) на замовлення Інституту прав людини і запобігання екстремізму і ксенофобії (IHRPEX). Польовий етап проходив з 12 по 16 квітня в 110 населених пунктах у всіх областях України та в АР Крим. В рамках опитування методом особистого інтерв’ю було заповнено 1019 анкет.

Розділи: Суспільство

18 квітня

Інші дати
Народився Микола Сумцов
(1854, м. Петербург, Росія - 1922) - український фольклорист, етнограф, літературознавець та громадський діяч. Один з фундаторів Харківської громадської книгозбірні (1886).
Розгорнути
Народилася Уляна Кравченко (Юлія Шнайдер)
(1860, м. Миколаїв Львівська область – 1947) - українська письменниця, активістка українського жіночого руху. Автор повісті «Хризантеми» та багатьох збірок віршів.
Розгорнути
Народився В’ячеслав Липинський
(1882, с.Затурці Волинська область – 1931) - український політичний діяч польського походження, історик, соціолог, публіцист, теоретик українського консерватизму.
«Державу Українську може здійснити наша любов до неї, а не ненависть до її ворогів» (В’ячеслав Липинський)
Розгорнути