chrome firefox opera safari iexplorer

Українці хочуть національну ідею

16 червня 2011 о 13:33

Більшість українців (68%) сстверджують, що в Україні в цілому не сформована національна ідея.

Такі результати соцдослідження, проведеного компанією Research & Branding Group у період з 15 по 25 травня 2011 року.

12% опитаних респондентів вважають, що національна ідея є, і кожен п'ятий житель України вагався з відповіддю.

Більшість населення країни (77%) вважає актуальною на сьогоднішній день для України розробку національної ідеї.

Найбільша кількість таких респондентів у віці від 55 років і більше. Чверть жителів України не змогли відповісти, серед них найбільша кількість респондентів у віці від 18-29 років, йдеться в прес-релізі компанії.

12 % українців розуміють національну ідею як єдність усіх регіонів України.

У два рази менше (6%) респондентів, визначають національну ідею як подолання бідності, зростання національної самоідентифікації, і збереження незалежності і територіальної цілісності.

Культурно-історичне і мовне визначення національної ідеї підтримує 3% українців. Майже кожен п'ятий (18%) опитаний респондент заявив, що немає національної ідеї в Україні.

Вагалися з визначенням національної ідеї 40% жителів України.

Збір інформації проводився методом особистого інтерв'ю в 24-х областях України й АР Крим. Респонденти відбиралися за квотною вибіркою, що репрезентує доросле населення країни за місцем проживання (область), статтю і віком. Обсяг вибіркової сукупності склав 2089 чоловік. Очікувана середня похибка вибірки складає ±2,2%.

 

7 грудня

Інші дати
Народився Микола Устиянович
(1811, м. Миколаїв, Львівська область – 1885) – українського письменника і громадського діяча. Окремі його вірші ««Верховино, світку ти наш», «Гей, браття опришки» стали українськими народними піснями.
Розгорнути
Народився Микола Вороний
(1871, м.Дніпропетровськ - 1938) - українського поета, громадсько-політичного діяча, театрознавця, перекладача. У 1917 р. був одним із засновників і режисерів Українського національного театру. Автор поетичних збірок «Ліричні поезії», «В сяйві мрій», поеми «Євшан-Зілля».
Розгорнути
Народилася Катерина Білокур
(1900, с.Богданівка, Київська область – 1961) – українська художниця-самоучка, майстер українського народного декоративного живопису. Автор картин «Півонії», «Богданівські яблука», «За селом», «Натюрморт», «Хата в Богданівці», «Гай», «Колгоспне поле» та ін.
«Як би ми мали художницю такого рівня майстерності, то змусили б заговорити про неї цілий світ!» (Пабло Пікассо про Катерину Білокур)
Розгорнути