chrome firefox opera safari iexplorer

З Майдану Незалежності зникнуть фонтани

11 травня 2012 о 12:32

Фонтани на парній стороні Майдану Незалежності (шість малих фонтанів і один великий) будуть тимчасово виведені з роботи для проведення їх капітального ремонту.

13 травня українсько-китайська організація планує розпочати їх демонтаж та реконструкцію, повідомляє прес-служба «Київводоканалу».

Після капітального ремонту кияни побачать нові світломузичні фонтани, управління якими буде автоматизовано.

На непарній стороні головної площі столиці ремонт фонтанів («Водяна куля», «Каскадний» та «Засновникам міста») проводитиме німецько-українська організація. Виконуватимуть заміну обладнання водограїв на найсучасніше, однак світломузичними їх не робитимуть. Початок ремонтних робіт заплановано на 15-16 травня.

Замовником реконструкції та капітального ремонту фонтанів виступило Управління капітального будівництва КМДА.

Наразі усі фонтани на Майдані Незалежності, окрім каскадного, працюють у звичному режимі. Фонтан «Каскадний» тимчасово, з 10 до 14 травня, не працюватиме через монтаж сцени до Таврійських ігор.

Відкриття реконструйованого фонтану по вул. Великій Васильківській, 119 заплановано на кінець травня. Наразі у зв'язку з проведенням ремонтних робіт з укладання асфальту довкола фонтану його пуск затримано.

16 квітня

Інші дати
Феодосій Федченко
1911 –  український метролог, фізик-експериментатор. Створив найточніший маятниковий годинник – астрономічний годинник Федченка (АГФ), яким оснащено більшість обсерваторій, станцій метро і телецентрів країн колишнього СРСР.
Розгорнути
Народився Борис Возницький
(1926, с. Ульбарів Рівненської обл. - 2012) - український мистецтвознавець, академік Української академії мистецтв, Герой України, лауреат Національної премії ім. Т. Шевченка, заслужений працівник культури України та Польщі, президент Українського національного комітету Міжнародної ради музеїв (ІСОМ), доктор honoris causa.
Розгорнути
Народилася Христина Алчевська (Журавльова)
(1841, м.Борзна Чернігівська область – 1920) - український педагог, організатор народної освіти, популяризатор української мови, народної пісні, творчості Тараса Шевченка. У своїй садибі у Харкові у 1899 році встановила перший у світі пам»ятник Тарасу Шевченку.
«Людина, яка в час масової безграмотності, працю задля просвіти народу зробила девізом свого життя і залишилася вірною тому девізові”. (Микола Сумцов про Христину Алчевську)
Розгорнути