chrome firefox opera safari iexplorer

Негода завдала аграріям величезних збитків

14 червня 2012 о 11:45

Експерти Українського клубу аграрного бізнесу (УКАБ) заявили, що червневі зливи і грози в Україні знищили більше 15 тис га овочів і плодово-ягідної продукції, завдавши збитків на суму близько 300 млн грн.

«Фінансові збитки виробників на сьогодні оцінити складно, але виходячи з інвестицій у вирощування плодоовочевої продукції, втрати складають близько 270-300 млн грн», — повідомляється в прес-релізі клубу.

Найбільш постраждалими вважаються Закарпатська, Донецька, Луганська та Одеська області, де знищено до 20% овочів і плодово-ягідної продукції.

Як відзначають в УКАБ, дощі і грози ускладнюють збір ягідної продукції.

«Це викликає цінові коливання на ринках, зокрема полуниця коштує від 15 грн/ кг до 20 грн/ кг. По-друге, через часті дощі псується її якість: вона стає водянистою і позбавленою смаку, і по-третє, багато ягідної продукції через негоду перезріває і залишається в полі», — йдеться в прес-релізі.

Нагадаємо, за даними Державної служби статистики, в 2011 році обсяги виробництва плодоягідної продукції в Україні зросли на 8,3%.

18 червня

Інші дати
Олександр Пучківський
 1881 – український отоларинголог, розробник української медичної термінології. Склав перший український підручник з отоларингології, запропонував низку методів оперативного втручання при захворюваннях верхніх дихальних шляхів.
Розгорнути
Народився Феофан Прокопович
(1681, м. Київ — 1736) — українського теолога, письменника, вченого, ректора Київської академії (1710-16 рр.), релігійного діяча.  
«Всього не можна охопити навіть думкою.» (Феофан Прокопович)
Розгорнути