chrome firefox opera safari iexplorer

Рекорди Євро 2012: збитки та здобутки

26 червня 2012 о 09:45

онтинентальний футбольний чемпіонат в Україні і Польщі зібрав найбільше глядачів за всю історію проведення Євро. Лише на стадіони прийшли 1 млн 300 тисяч фанатів – це ще без урахування півфіналів і фіналу, йдеться в сюжеті ТСН.

Цифри і враження 

Ще 5,5 млн уболівальників попили пива у фан-зонах. Крім того, іноземці зламали стереотипи про Україну, і вже два тижні поводяться чемно, — радіють представники УЄФА. Цей футбольний форум вони вже однозначно оцінюють як успішний.

Від початку Євро-2012 українські міста відвідали майже 3 млн фанатів – це більше, ніж Польщу. І окрім дрібних ексцесів, нічого страшного ніхто не зафіксував.

«Ми моні торили відгуки з першого дня чемпіоната. І дуже добре помітна динаміка, кількість позитивних відгуків про Україну. Життєві реалії все те, про що говорилося, змолотили та переламали», — пояснив куратор фан-зони Києва Вілен Матвєєв.

Збитки-2012 

Зламаний стовбур, пошкоджений паркан і витоптані газони – це фактично усі збитки, яких завдали вболівальники Києву за два тижні. В мерії кажуть: УЄФА дало на такі форс-мажори мільйон євро – на цю суму столицю ще не пошкодили і близько.

«Можна подивитися газони – треба буде відновлювати сто відсотків. І ми це знали, це для нас не новина абсолютно», — переконує заступник голови КМДА Анатолій Голубченко.

«Великих пошкоджень немає. А маленькі – відновимо», — обіцяє він.

Чого бракувало європейцям

Австрійка Габріела Рехгербер допомагала фанатам на двох попередніх Євро і очолює таку ж службу у Києві. Каже: українські організація і безпека приємно здивували. До неї зверталися хіба що коли втрачали паспорт, і щоб спитати, скільки насправді коштує таксі. «До нас зверталися за номерами трамваїв, автобусів, як куди проїхати. Хтось питав, де найкращий паб. З проблемами майже не приходили», — розповіла вона.

«Хіба що важко людям було читати вивіски магазинів – питали, як купити сім-карту. Але не з оплатою були проблеми, а зі спілкуванням», — каже Рехгербер. Всі, кого австрійка бачила в своєму рундучку, 100-відсотково, на її думку, приїжджатимуть в Україну і після Євро.

«Сто відсотків полюбили Київ», — звітує вона.

 

10 червня

Інші дати
Народився Микита Шумило
(1903, с. Михайлівка Черкаської обл. - 1982) - український письменник, літературознавець, перекладач, журналіст. Автор збірок оповідань і нарисів, двох книжок для дітей, літературно-критичних нарисів "Олесь Гончар" і "Силуети".
Розгорнути
Народився Леонід Усачов
(1899, с. Червоне Кіровоградської обл. - 1965) - український композитор і диригент.
Розгорнути
Народився Богумил Воячек
(1857, Чехія – 1934) – український контрабасист, диригент, композитор, педагог чеського походження. В 1883 – 1915 рр. - соліст-констрабасист Оперного театру в Києві.
Розгорнути
1917 – проголошення Центральною Радою І Універсалу
«До українського народу в Україні і поза України сущому», яким проголошувалася автономія України. Універсал став основою для розмежування законодавчих і виконавчих функцій органів влади.  
«Народе український! В твоїх руках доля твоя. В сей трудний час всесвітнього безладдя й роспаду докажи своєю одностайністю і державним розумом, що ти, народ, народ хліборобів, можеш гордо і достойно стати поруч з кожним організованим, державним народом, як рівний з рівним.» (І Універсал)
Розгорнути