chrome firefox opera safari iexplorer

У Києві відкривається перший фестиваль сучасної скульптури під відкритим небом

01 червня 2012 о 13:29

Із 2 червня по 2 липня в київському ботанічному саду ім. Гришка пройде Kyiv Sculpture Project — перший український аналог популярних у всьому світі фестивалів сучасної скульптури.

В організації Kyiv Sculpture Project брала участь Хелен ФЕБІ, куратор Йоркширського скульптурного парку (Великобританія), який був визнаний кращим скульптурним майданчиком у світі за версією впливового бізнес-видання The Financial Times.

Ботанічний сад в якості майданчика британському куратору, за її власним зізнанням, сподобався. «Ми вибрали для фестивалю березову алею площею близько 2 га. Хоча, звичайно, вдома мені звичніше мати справу з більшою територією. Площа тільки паркової зони Yorkshire Sculpture Park — 200 га», — розповідає ФЕБІ.

Взяти участь у київському фестивалі, який планують зробити щось на зразок скульптурного бієнале і проводити раз на два роки, могли всі охочі — заявки на участь поступали з інтернету. Із 297 скульпторів з 39 країн, що надіслали свої проекти, експертна рада відібрала роботи 16 майстрів, дев'ять з яких — українці, а семеро представляють країни Європи, Австралію і Філіппіни.

Ім'я переможця, який отримає Головний приз Kyiv Sculpture Project, 6 тис. євро, стане відомо 30 червня. Також буде вручатися Спеціальний приз у розмірі 3 тис. євро і Приз глядацьких симпатій 2 тис. євро. Кращий молодий український автор отримає можливість пройти практику в студії одного із провідних світових скульпторів, ще одним призом стане поїздка в Йоркширський парк.

Крім власне конкурсу, організатори приготували публіці сюрприз — п'ять робіт знакових скульпторів сучасності, світових знаменитостей, чиї роботи прикрашають державні музеї Лондона, Парижа, Нью-Йорка, Берліна, Токіо та інших міст, але ніколи раніше не експонувалися в Україні. Так, кияни та гості столиці зможуть побачити творчість Єви Ротшильд (Ірландія), Магдалени Абаканович (Польща), Сунь Цзяньго (Китай), Найджела Холла (Великобританія) і Жауме Пленси (Іспанія).

Суй Цзяньго, середня ціна на роботи якого становить кілька сотень тисяч євро, особисто приїде на відкриття фестивалю, щоб представити одну із найзнаменитіших своїх робіт, Костюм Мао, що символізує багаторічну комуністичну історію Китаю.

Інші скульптури, впевнена ФЕБІ, теж не залишать публіку байдужою, при цьому важливу роль вона віддає взаємодії робіт із київськими ландшафтами.

"Я думаю, обов'язково зіграє робота Пленси Будинок знань, що зображає людину, яка сидить і яка зроблена із металевих букв, — говорить британський куратор. — Люди можуть потрапляти всередину і дивитися на навколишній світ крізь мереживо букв. Особливо добре вона буде виглядати на тлі гігантської скульптури Батьківщина-мати, яку буде видно далеко ".

6 грудня

Інші дати
День Збройних сил України
6 грудня 1991 року Верховна Рада прийняла Закони "Про оборону України" та "Про Збройні Сили України". Тому саме ця дата увійшла в історію сучасної Української держави як День Збройних Сил України.
Розгорнути
Народився Олександр Оглоблин
(1899, м.Київ - 1992) — український історик, архівіст та політичний діяч, автор близько 1000 наукових праць.
Розгорнути
Народився Микола Амосов
(1913, Росія – 2002) – видатний український лікар, хірург, вчений, директор Інституту серцево-судинної хірургії.
Розгорнути
Народився Микола Колесса
Мико́ла Філаре́тович Коле́сса (6 грудня 1903, Самбір, Львівська область — 8 червня 2006, Львів) — український композитор, диригент, педагог, засновник української диригентської школи.
Розгорнути
Народився Анатолій Костецький
(1948, м. Київ - 2005) - український письменник, перекладач, видавець, педагог. Автор поетичних та прозових книжок для дітей, зокрема "А метеликам - весело", "Все про мене", "Лист до птахів", "Пісня для всіх", "Нас батьки не розуміють", "Постукай у моє вікно", "Пригодам - ура" та ін.
Розгорнути