chrome firefox opera safari iexplorer

Українцям покажуть всесвітньо відому скульптуру

10 лютого 2012 о 12:23
Скульптура «Будинок знань» всесвітньо відомого іспанця Жауме Пленси прикрасить Ботанічний сад Києва.

2 червня 2012 року «Будинок знань» представлять у рамках спеціального проекту на першому Міжнародному фестивалі скульптури Kyiv Sculpture Project у Києві.

6-тонна 8-метрова скульптура, що зображує сидячу людину, зроблену з металевих літер. Усі охочі зможуть зайти усередину «Будинку знань» і подивитися на світ крізь біле мереживо літер, повідомляє прес-служба Kyiv Sculpture Project.

Ночами робота Пленси світиться зсередини, перетворюючись у світоч мистецтва в буквальному значенні цього слова.

9 лютого в Йоркширському парку скульптур, де «Будинок знань» був представлений у рамках персональної виставки Жауме Пленси, почався демонтаж роботи.

Через кілька днів підготовка до довгої дороги в Україну буде закінчена – і одна з найкрасивіших скульптур світу відправиться до Києва.

Kyiv Sculpture Project – перший в Україні фестиваль сучасної скульптури. Фестиваль є некомерційним і буде проходити раз у два роки. Перший фестиваль KSP пройде з 2-го червня по 2-е липня 2012 року.

Упродовж місяця в Національному ботанічному саду ім. Гришка, будуть представлені близько 20 скульптур українських і міжнародних авторів, як уже визнаних, так і молодих. 

28 березня

Інші дати
Дмитро Гнатюк
1925 –  видатний оперний співак. Перший виконавець легендарних пісень «Два кольори» і «Києве мій». Соліст, а з 1988 р. – головний режисер Національного театру опери та балету ім. Т.Шевченка. Герой України.
Розгорнути
Олекса Гірник
1912 – український дисидент, політв’язень. У 60-ту річницю проголошення самостійності України Центральною Радою, 22 січня 1978 р., вчинив самоспалення біля могили Т.Шевченка на Чернечій горі на знак протесту проти русифікації. Герой України (2007, посмертно).
Розгорнути
Народився Юліан Бачинський
(1870, с.Новосілка Тернопільська область – 1940) - український громадський і політичний діяч, публіцист, автор праці «Україна Irredenta», в якій обґрунтував необхідність створення української незалежної держави.
"Вільна, велика, політично самостійна Україна, одна, нероздільна від Сяну по Кавказ!". (Юліан Бачинський)
Розгорнути