chrome firefox opera safari iexplorer

Українцям покажуть всесвітньо відому скульптуру

10 лютого 2012 о 12:23
Скульптура «Будинок знань» всесвітньо відомого іспанця Жауме Пленси прикрасить Ботанічний сад Києва.

2 червня 2012 року «Будинок знань» представлять у рамках спеціального проекту на першому Міжнародному фестивалі скульптури Kyiv Sculpture Project у Києві.

6-тонна 8-метрова скульптура, що зображує сидячу людину, зроблену з металевих літер. Усі охочі зможуть зайти усередину «Будинку знань» і подивитися на світ крізь біле мереживо літер, повідомляє прес-служба Kyiv Sculpture Project.

Ночами робота Пленси світиться зсередини, перетворюючись у світоч мистецтва в буквальному значенні цього слова.

9 лютого в Йоркширському парку скульптур, де «Будинок знань» був представлений у рамках персональної виставки Жауме Пленси, почався демонтаж роботи.

Через кілька днів підготовка до довгої дороги в Україну буде закінчена – і одна з найкрасивіших скульптур світу відправиться до Києва.

Kyiv Sculpture Project – перший в Україні фестиваль сучасної скульптури. Фестиваль є некомерційним і буде проходити раз у два роки. Перший фестиваль KSP пройде з 2-го червня по 2-е липня 2012 року.

Упродовж місяця в Національному ботанічному саду ім. Гришка, будуть представлені близько 20 скульптур українських і міжнародних авторів, як уже визнаних, так і молодих. 

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути