chrome firefox opera safari iexplorer

В Україні експонується унікальна скульптура

16 березня 2012 о 09:10
До України прибула одна з найзнаменитіших скульптур світу — робота Жауме Пленсия «Будинок знань».

6-тонну скульптуру на трьох вантажівках було доставлено ​​на склад неподалік від Києва. Там вона буде чекати своєї інсталяції.

Побачити «Будинок знань» мешканці та гості столиці зможуть вже 2 червня — скульптуру встановлять в Національному ботсаду ім. Гришко в рамках спеціального проекту на першому Міжнародному фестивалі скульптури Kyiv Sculpture Project.

За словами куратора Kyiv Sculpture Project Катерини Тейлор, «Будинок знань» — найбільша і в той же час одна з найбільш тендітних робіт, з усіх, які будуть представлені на фестивалі. «Адже при висоті в 8 метрів, товщина алюмінієвого листа, з якого виконані ажурні букви — всього 1 сантиметр», — каже вона.

Знакова скульптура «Будинок знань» являє собою викладену із металевих букв людину. Скульптура світиться вночі.

Жауме Пленса — учасник більше 110-ти групових виставок і автор 130-ти персональних експозицій. Його роботи прикрашають найбільший хмарочос світу у Дубаї і нью-йоркський Медісон Сквер Гарден, будівлю Бі-бі-сі в Лондоні та площу Массені у Ніцці.

Одну із найбільш гучних скульптур, Пленса створив для Чикаго. Фонтан у Мілленеум-парку складається із двох величезних плит, по яким стікає вода і на які проектуються обличчя мешканців міста.

 

13 червня

Інші дати
13 червня відзначають:
  • День визволення Маріуполя від російських окупантів.
  • Міжнародний день поширення інформації про альбінізм.
Розгорнути
Володимир Правик
1962 –  герой-пожежник, ліквідатор аварії на ЧАЕС. Герой Радянського Союзу.
Розгорнути
Марія Грінченко
1863 – Марія Грінченко (М. Загірня, М. Чайченко) – письменниця, перекладачка, дружина і помічниця Б. Грінченка. Авторка віршів, оповідань, повісті «В шахтах», спогадів про І. Нечуя-Левицького, В. Самійленка.
Розгорнути
Народився Василь Моруга
(1947, с. Сонцеве Донецької обл. - 1989) - український письменник, перекладач, журналіст. Автор поетичних збірок, документальної повісті "розкажи мені, поле", казок для малят. Тривалий час був головним редактором дитячого журналу "Барвінок".
Розгорнути
Народився Марко Черемшина (Семанюк Іван Юрійович)
(1874, с.Кобаки, Івано-Франківська область – 1927), український письменник і громадський діяч, адвокат, доктор права. Автор збірок «Карби», «Верховина» та ін.
 
«Етнографічних матеріалів я не збирав, бо сам був тим матеріалом, пересякнувши наскрізь народними піснями та казками із самого малку. Я виріс серед співанок, та казок, та сопілок, вдихав їх в себе і віддихав ними». (Марко Черемшина)
Розгорнути

Новини Дивитися всі