chrome firefox opera safari iexplorer

У Києві з’явиться скульптура Миколи Гоголя

15 жовтня 2012 о 17:48

У Києві з’явиться паркова скульптура у вигляді молодого Миколи Гоголя. Відповідна ініціатива автора скульптури Б. Довганя була підтримана на засіданні постійної комісії Київради з питань культури та туризму.

Про це повідомила прес-служба голови зазначеної комісії Олександра Бригинця.

Скульптура може з′явитися або в Маріїнському парку на Печерську, де вже є кілька пам′ятників відомим українським діячам культури і мистецтва, або в сквері навпроти Іллінської церкви на Подолі.

«Наскільки мені відомо, це чудова паркова скульптура. Тобто це буде не меморіальний пафосний пам′ятник, а досить симпатична скульптура, де М. Гоголь зовсім юний, енергійний, практично юнак», — зазначив О. Бригинець.

Бригинець зауважив, що комісія з питань найменувань та пам’ятних знаків раніше підтримала ініціативу щодо встановлення скульптури М. Гоголю, але у сквері по вул. Гоголівській, але ця вулиця на думку громади не надто підходяща.

«М. Гоголь один з улюблених письменників киян, сам жив у Києві і до того ж чудово оспівав столицю. Дуже добре, що у Києві з’явиться ще одне зображення М. Гоголю недалеко від Дніпра, який він возвеличив»,- вважає О. Бригинець.

Комісія прийняла рішення повторно звернутися до комісії з питань найменувань та пам’ятних знаків КМДА та до ГУ управління містобудування та архітектури з проханням розглянути можливість встановлення пам’ятного знаку саме в Маріїнському парку або в сквері на вул. Спаській на Подолі (навпроти Іллінської церкви).

«Рідна країна»

27 квітня

Інші дати
Народився Олександр Беретті
(1816, м.Петербург, Росія – 1895) – український та російський архітектор, син Вікентія Беретті. Участник проектування Володимирського собору в Києві. За проектами Олександра Беретті збудовано 23 будівлі в ряді міст України. За проектами його батька Вікентія Беретті (14.06.1781 – 1842) в Києві збудовані будівлі Київського університету, обсерваторії і інституту благородних дівиць (нині Жовтневий палац).
Зелена піна лісу молодого Дрімотно плеще, як на морі шум. Блакитні тіні впали на дорогу, Заворожили мудрі бджоли ум. Стоять дуби замислено і строго. Тут — перейшовши молодий самум — Собі поставлю келію убогу, Щільник пахучий для останніх дум. (Максим Рильський)
Розгорнути