chrome firefox opera safari iexplorer

У Києві з’явиться скульптура молодого Миколи Гоголя

15 жовтня 2012 о 09:46

У Києві з’явиться паркова скульптура у вигляді молодого Миколи Гоголя. Відповідна ініціатива автора скульптури Б. Довганя була підтримана на засіданні постійної комісії Київради з питань культури та туризму. Про це УННповідомили у прес-службі голови зазначеної комісії Олександра Бригинця.

Скульптура може з′явитися або в Маріїнському парку на Печерську, де вже є кілька пам′ятників відомим українським діячам культури і мистецтва, або в сквері навпроти Іллінської церкви на Подолі.

«Наскільки мені відомо, це чудова паркова скульптура. Тобто це буде не меморіальний пафосний пам′ятник, а досить симпатична скульптура, де М. Гоголь зовсім юний, енергійний, практично юнак», — зазначив О. Бригинець.

Бригинець зауважив, що комісія з питань найменувань та пам’ятних знаків раніше підтримала ініціативу щодо встановлення скульптури М. Гоголю, але у сквері по вул. Гоголівській, але ця вулиця на думку громади не надто підходяща.

«М.Гоголь один з улюблених письменників киян, сам жив у Києві і до того ж чудово оспівав столицю. Дуже добре, що у Києві з’явиться ще одне зображення М.Гоголю недалеко від Дніпра, який він возвеличив»,- вважає О.Бригинець.

Комісія прийняла рішення повторно звернутися до комісії з питань найменувань та пам’ятних знаків КМДА та до ГУ управління містобудування та архітектури з проханням розглянути можливість встановлення пам’ятного знаку саме в Маріїнському парку або в сквері на вул. Спаській на Подолі (навпроти Іллінської церкви).

26 квітня

Інші дати
Леонід Плющ
1939 –  математик, публіцист, учасник правозахисного руху в СРСР. Дисидент. Член Ініціативної групи захисту прав людини, член Закордонного представництва Української Гельсінської групи.
Розгорнути
Народився Станіслав Тельнюк
(1935, с.Іскрівка Запорізька область – 1990) - український письменник, літературний критик, редактор, перекладач.
Розгорнути
Народився Микола Зеров
(1890, м.Зіньків Полтавська область - 1937) - український літературознавець, лідер «неокласиків», майстер сонетної форми і блискучий перекладач античної поезії.
Емаль Дніпра, сліпучо-синій сплав. Газон алей і голе жовтоглиння, І в поводі прозорого каміння Зелені луки — як розлогий став. Ніколи так жадібно не вбирав Я красоти весняного одіння, Пісок обмілин, жовтобоке ріння, Брунатні лози і смарагди трав. (Микола Зеров)
Розгорнути