chrome firefox opera safari iexplorer

У наступному році українські шахти будуть приватизувати по 1 гривні за кожну

22 червня 2012 о 14:38

Приватизація вуглевидобувних підприємств є переважно перспективою 2013 року, і проходитиме вона за новою для України процедурою.

Про це повідомив в інтерв’ю «Урядовому кур’єру» голова Фонду державного майна України (ФДМУ) Олександр Рябченко.

«Я був би дуже радий, якщо би цього року нам вдалося оголосити продаж хоча би декількох підприємств. У більшості це перспектива 2013-го», – зазначив він.

За його словами, «очікувати, що всі вуглевидобувні підприємства під час продажу приноситимуть великі гроші до держбюджету, помилково».

Як зазначив голова ФДМУ, 6 травня набув чинності закон про особливості приватизації вуглевидобувних підприємств, який передбачає новий для України спосіб приватизації інвестиційно непривабливих, збиткових об’єктів – інвестиційний конкурс.

«Його сенс у тому, що саме підприємство буде продано за 1 грн, але змагання йтиме за те, хто більше вкладе в розвиток підприємства. Це буде розрахунок, і тому, хто більше гарантує, й буде продано це підприємство», – зазначив Рябченко.

За його словами, щоб перейти до приватизації, необхідно, щоб орган управління – в цьому випадку Міненерговугілля – сформував перелік шахт, що підлягають приватизації, для затвердження урядом.

«Ця робота продовжується згідно з планом заходів, передбачених Національним планом дій. Крім того, за Міненерговугілля закріплена передприватизаційна підготовка, яка, до речі, включає й корпоратизацію державних вуглевидобувних підприємств», – зазначив Рябченко.

Він також додав, що «Фонд держмайна готовий здійснювати цю приватизацію, й ми проводитимемо її подібно до приватизації енергетики: вся інформація буде на нашому сайті», повідомляє ЗІК з посиланням на УНІАН.

Розділи: Суспільство

9 жовтня

Інші дати
Народився Михайло Кравчук
(1892, с. Човниця Волинської обл.-1942) - визначний український математик, педагог та громадський діяч, академік ВУАН. Автор української алгебраїчної та геометричної термінології. Організатор першого Київського математичного товариства та першої математичної олімпіади школярів (1935).
Розгорнути
Народився Микола Бажан
(1904, м. Кам»янець-Подільський, Хмельницька область - 1983) — український письменник, філософ, громадський діяч, перекладач, організатор і видавець багатьох універсальних видань. Автор творів «Майстер залізної троянди», «Політ крізь бурю», «Розмова сердець», «Клятва», переклав українською мовою «Витязь в тигровій шкурі» Шота Руставелі.
О земле юрб і добр, о земле сил і дій, Я кожну яв твою зв'яжу і відокремлю В єдиній складності твоїй. Тебе до пня, до дна тебе й до краю Всю вичерпать і розітнути суть! Тебе, немов мету і жертву, розкриваю Й не можу до кінця збагнуть, Бо мудрости й буття неісходима путь (Микола Бажан)
Розгорнути