chrome firefox opera safari iexplorer

У стінах парламенту покажуть виставку старовинних ікон

15 червня 2012 о 14:49

19 червня 2012 року у стінах Верховної Ради України відкриється виставка старовинних ікон XVIII-поч.ХХ-го ст. «Православний оберіг».

Організатором виставки виступила галерея «АтрибутЪ», повідомили «Рідній країні» організатори виставки.

Метою цієї виставки є  відродження традицій духовності та моральності, популяризація православних святинь і оберегів, розширення території добра і злагоди.

За повідомленням організаторів, до експозиції виставки увійшли раритетні ікони з приватних колекцій та з зібрання галереї «АтрибутЪ» , частина з яких жодного разу не експонувалася на виставках.

«З часів Київської Русі ікона як оберіг стала дорогоцінним, і збереженим з роду в рід духовним свідченням відданості та вірності православної души людським цінностям.

Вже понад тисячу років українці схиляють голови в молитві над іконою, просять Божого заступництва і вірить, що будуть почутою. Перед іконою людина стає чистішою й добрішою. Православна ікона є символом Божественного заступництва.

Український та російський іконопис являє собою цілком окремий напрямок в історії світового образотворчого мистецтва, багатющу спадщину світової культури, що має художню, історичну, естетичну та духовну цінність», — переконують організатори.

Виставка триватиме до 22 червня 2012 року.

«Рідна країна»

29 листопада

Інші дати
Народився Григорій Квітка-Основ’яненко
(1778, с.Основа, нині – м. Харків – 1843) – український прозаїк, драматург, журналіст, літературний критик і культурно-громадський діяч. Основоположник художньої прози і жанру соціально-побутової комедії в класичній українській літературі. Найвидатніші твори – «Конотопська відьма», «Маруся», «Сватання на Гончарівці», «Шельменко-Денщик».
«Як говоримо, так і писати треба» (Григорій Квітка-Основ’яненко)
Розгорнути
Народився Григорій Косинка
(1899, с.Щербанівка, Київська область - 1934) — український письменник. Автор творів «На золотих богів», «Заквітчаний сон», «В житах», «Політика», «Фавст», Серце» та ін.
Розгорнути