chrome firefox opera safari iexplorer

Українська молодь закликає відкликати мовний законопроект

08 червня 2012 о 13:08

Члени Спілки української молоді в Україні глибоко обурені прийняттям в першому читанні закону «Про засади державної мовної політики» № 9073, внесеному депутатами від Партії регіонів С. Ківаловим та В. Колесніченком.

Про це «Рідній країні» повідомили в прес-службі СУМ.

«Прийняття цього закону здійснено всупереч протестам Національної Академіі Наук, Всеукраїнської Ради Церков, Верховного комісара ОБСЄ, профільного комітету парламенту й навіть міністра фінансів нинішнього уряду. Ухвалення закону зайвий раз доводить зверхнє ставлення нинішньої влади до інтересів українського народу і Конституції. Під ширмою захисту прав нацменшин цей акт підвищує в правах російську мову за рахунок української і, фактично, є офіційним державним дозволом на незнання української та її ігнорування в усіх сферах життя», — вважають автори заяви.

На їхню думку, законопроект несе загрозу національній безпеці, оскільки перетворення російської мови в домінуючу на території деяких українських регіонів сприятиме втягненню нашої держави в сумнівні геополітичні проекти, створені Кремлем, а також підігріватиме сепаратистські настрої як на Сході, так і на Заході країни.

СУМ в Україні вважає неприпустимим остаточне ухвалення цього законопроекту і закликає депутатів відкликати його заради уникнення громадянського протистояння.

«Рідна країна»

Розділи: Суспільство

22 квітня

Інші дати
22 квітня відзначають:
  • Всесвітній день Матері-Землі (Міжнародний день Землі).
Розгорнути
Народився Анатолій Михайленко
(1939, хутір Комуна Полтавської обл. - 2007) - український письменнник, журналіст, видавець. Автор більше 30 книжок художньої прози й публіцистики, зокрема "Оливкова гілка з Рима", "Кленовий лист з Канади", "Пливе мій човен. Запах полину", "Заки море перелечу".
Розгорнути
Народився Євген Сагайдачний
(1886, м.Херсон – 1961) – український маляр, декоратор і педагог. Автор численних акварелей з гуцульського життя, залишив по собі велику колекцію народного, зокрема гуцульського, мистецтва.
Розгорнути
Народився Євген Козак
(1907, с. Колодне, Львівська область – 1988) – український композитор, диригент, педагог. Автор театралізованого концерту «Буковинське весілля», хорових пісень "Вівчарик", "Україно моя", "Думи мої", «Вітер з полонини», "Зелень кленова, вулиці Львова", обробок українських народних пісень, пісень на слова Т.Шевченка.
Ой, вічарику-вівчарю, Ти жени свою отару З гір високих, з полонини У широкую долину. Сядь зі мною в просінь світа, Заграй мені на трембіті, Розкажи мені - чи любиш? Чом до серця не голубиш? (Українська народна пісня)
Розгорнути

Новини Дивитися всі