chrome firefox opera safari iexplorer

Крим ганебно провалив туристичний сезон-2012

10 липня 2012 о 10:59

У той час як влада заявляє,що з початку сезону в Криму вже відпочили понад 2 млн туристів, що на 10% більше, ніж за аналогічний період минулого року, туроператори і бізнесмени запевняють, що сезон можна сміливо назвати провальним. 

Першими курортників зустрічають таксисти і водії маршруток. За їхніми підрахунками, ситуація з туристами сумна, пише «Сегодня». «Через наше „сито“ проходять усі, хто прибуває на потягах. Цього року людей набагато менше.

Таксисти стогнуть. Раніше ті, хто не зміг купити квиток на автобус, їхали з ними. Тепер ми збираємо всіх і ще залишаються порожні місця. Хто ж поїде до Ялти за 300 грн, якщо можна з нами за 30?», — розповів Михайло, котрий вже багато років працює офіційно на маршруті Сімферополь — Ялта.

Сергій Денисов багато років займається морськими перевезеннями в Балаклаві та Севастополі і запевняє, що кількість туристів зараз — 30% від минулого року:

«Можливо, всі кошти залишилися на Євро, але багатих людей в Криму немає. Ми не розуміємо, де вони знаходяться і чи приїдуть взагалі», — бідкається Сергій. Власник невеликого бару в Щолкіно Віктор Премишев розповів, що помітив недостачу не тільки відпочиваючих, але і грошей в їхніх кишенях: "Якщо раніше гуляли на славу, то зараз беруть одне-два пива з салатом або горішками і продовжують банкет просто на пляжі".

У людей, які здають житло, теж справи йдуть не кращим чином. Валентина Смолінська хотіла в цьому сезоні добре заробити на своїй квартирі в Ялті класу люкс, але це виявилося непросто. «Людей так мало, що хоч плач. За майже півтора місяця літа у мене два клієнти. Молода пара з Москви через тиждень з'їхала зі словами, що їм погода не подобається. А друга сім'я з'їхала через пару днів зі словами, мовляв, стільки всього жахливого начиталися про Крим в інтернеті, що взагалі не хотіли приїжджати, але ризикнули — і дарма», — заявила Валентина.

Економіст Андрій Клименко вважає, що в останні два-три роки в Криму стало модно економити: "Треба дивитися адекватно: на набережних не проштовхнутися, але люди йдуть пішки і купують продукти в магазинах, замість того, щоб їсти в ресторанах".

Прес-секретар одного з елітних готелів на південному узбережжі Криму Едуард Якубчук розповів, що деякі люди, приїхавши в Крим, ночують у власних авто. «Під вікнами мого під'їзду стоїть дорогий автомобіль з Росії, в якому ось уже третій день ночує молода пара. Щоранку вони з обрізаної пластикової пляшки вмиваються і чистять зуби, ввечері красиво одягаються і йдуть гуляти», — дивується Едуард.

Джерело: ТСН
Розділи: Туристичні новини

12 травня

Інші дати
12 травня відзначають:
  • День матері в Україні.
  • Всесвітній день медичних сестер.
  • Міжнародний день запобігання синдрому хронічної втоми.
Розгорнути
Федір Моргун 
1924 – український державний і громадський діяч, учений-агроном, письменник і публіцист.
 
Розгорнути
Іван Марчук
1936 – український живописець, лауреат Шевченківської премії. Один із 100 геніїв світу.
Розгорнути
Варвара Адріанова-Перетц 
1888 – український і російський літературознавець, фольклорист, мовознавець, текстолог, бібліограф, педагог. Дослідниця давньоруської літератури, зокрема «Слова о полку Ігоревім» та інших пам’яток ХІ–ХVI cт.
Розгорнути
Народилася Софія Окуневська-Морачевська
(1865, с.Довжанка Тернопільська область – 1926) – перша жінка-лікар в Австро-Угорщині, українська громадська діячка.
«Від Софії пішло мені те світло, за яким я так тужила, невиразно мріла». (Ольга Кобилянська)
Розгорнути