chrome firefox opera safari iexplorer

У кримських татар з'явилася власна національна символіка

23 липня 2012 о 10:30

Кримські татари 22 липня затвердили свій національний гімн, герб та прапор.

Використання символіки було узгоджено на 4-ї сесії 5-го Курултаю (національного з'їзду), пише ТСН.

«Вважати національним прапором кримськотатарського народу полотнище блакитного кольору із зображенням в його верхньому кутку біля древка золотого тамги — родовий герб кримських ханів. Співвідношення ширини прапора до його довжини 1:2», — йдеться в постанові Курултаю.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Керівник Кримського Меджлісу Джемілєв несподівано попросив про відставку

Гімном кримськотатарського народу встановлено твір Номана Челебіджихана «Ant Etkenmen»– в перекладі «Я поклявся».

Як зазначається в документі, «з ухваленням зазначеної постанови вказані символи — національний прапор і гімн кримськотатарського народу — стали невід'ємними атрибутами кримськотатарського народу, що демонструють його єдність, самоідентифікацію, наступність поколінь і багатовікову боротьбу за свою свободу».

Розділи: Суспільство

22 квітня

Інші дати
22 квітня відзначають:
  • Всесвітній день Матері-Землі (Міжнародний день Землі).
Розгорнути
Народився Анатолій Михайленко
(1939, хутір Комуна Полтавської обл. - 2007) - український письменнник, журналіст, видавець. Автор більше 30 книжок художньої прози й публіцистики, зокрема "Оливкова гілка з Рима", "Кленовий лист з Канади", "Пливе мій човен. Запах полину", "Заки море перелечу".
Розгорнути
Народився Євген Сагайдачний
(1886, м.Херсон – 1961) – український маляр, декоратор і педагог. Автор численних акварелей з гуцульського життя, залишив по собі велику колекцію народного, зокрема гуцульського, мистецтва.
Розгорнути
Народився Євген Козак
(1907, с. Колодне, Львівська область – 1988) – український композитор, диригент, педагог. Автор театралізованого концерту «Буковинське весілля», хорових пісень "Вівчарик", "Україно моя", "Думи мої", «Вітер з полонини», "Зелень кленова, вулиці Львова", обробок українських народних пісень, пісень на слова Т.Шевченка.
Ой, вічарику-вівчарю, Ти жени свою отару З гір високих, з полонини У широкую долину. Сядь зі мною в просінь світа, Заграй мені на трембіті, Розкажи мені - чи любиш? Чом до серця не голубиш? (Українська народна пісня)
Розгорнути

Новини Дивитися всі