chrome firefox opera safari iexplorer

«Безвізові» країни відбирають туристів у Криму

03 серпня 2012 о 09:35
Українці дедалі частіше віддають перевагу закордонним курортам перед українським Кримом через кращий сервіс, помірні ціни та розширення переліку країн, в які можна приїхати без візи.

До переліку 36 країн, із якими Україна домовилася про безвізовий режим, додалася Туреччина. З 1 серпня українські туристи можуть подорожувати до неї, не турбуючись про візу.

Також без консульського дозволу українцям можна подорожувати до Боснії і Герцеговини, Сербії, Чорногорії, Тунісу, Малайзії, Сейшельських островів, Ізраїлю, Аргентини тощо. Крім цього, на літній період для українців діє безвізовий режим із Хорватією.

Туроператори констатують, що людей, які бажають виїхати на відпочинок за межі батьківщини, в Україні побільшало, повідомляє «Німецька хвиля».

За словами заступниці директора з туризму компанії «Пан Юкрейн» Ольги Юденко, кількість тих, хто виїжджає відпочивати за кордон, збільшилася у середньому на 10% у порівнянні з минулим роком.

«Головний біль зі збором документів відкладає негативні враження від планування відпочинку, тому більшість надає перевагу відпочинку у безвізових країнах», — каже вона.

Однак не лише безвізовий режим впливає на вибір місця проведення літньої відпустки. Також серед головних критеріїв – безпека курорту, ціна на відпочинок та якість туристичних послуг.

Як відомо, не всі місцеві оздоровниці можуть похвалитися досить високою якістю обслуговування туристів, хоча зазвичай ціна на такі послуги в Україні вища, ніж в інших країнах. Невідповідність ціни та якості спонукає українців шукати щастя за кордоном.

Це підтверджують і статистичні дані державної прикордонної служби. Так, минулого року з туристичною метою за кордон виїхало 1 мільйон 300 тисяч українців. Це на 20% більше, ніж у позаминулому (2010) році.

«Криза минула. У людей з’явилися гроші, тож вони їдуть за кордон, бо там краще обслуговування. Бо у Криму ставлення до туриста так і не змінилося», — зауважує президент Асоціації готелів та рестораторів Дмитро Заруба.

Цю тенденцію помітили й на кримському півострові. За словами міністра туризму і курортів Криму Олександра Лієва, за два останні роки кількість українців на їхніх курортах зменшилася на 7% . Однак з якістю сервісу у Криму міністр це ніяк не повязує.

Лієв акцентує увагу на тому, що у Криму є висока культура обслуговування за досить низьку ціну – 3 тисячі гривень за 10 днів. Включаючи сонце, море і медичні процедури. Просто туристам, за його словами, треба користуватися послугами туроператорів, які привезуть їх у такий «кримський рай».

«Наші туристи самі собі шукають тьотю Клаву, відпочивають там, а потім порівнюють, що за таку ціну у Туреччині краще. Але ж не можна порівнювати непорівнюване. Ніхто дикуном у Туреччину не їде»,- зазначив кримський міністр.

В Асоціації лідерів турбізнесу також визнають, що технічний прогрес дається взнаки. «Є тенденція до самостійних подорожей. Люди мають телефони, айпади, GPS-системи і самостійно планують відпочинок, замовляють готелі, перельоти, не користуючись послугами туроператорів», — констатує прес-секретар асоціації Юлія Олійник.

Водночас, керівництво Криму популяризує свої курорти в Європі і вважає, що доступність інформації у гаджетах сприятиме їм.

«Хоча кількість українців зменшилася, але прижають багато росіян, жителів інших країн СНД та навіть європейці. Зараз їх лише 3%, але ми сподіваємося що у наступні роки європейських туристів побільшає. Ми рекламуємо Крим у Польщі, Німеччині, Австрії та країнах Балтії», — сказав Лієв.

Міністр туризму і курортів Криму обіцяє покращити на півострові інфраструктуру та туристичний сервіс. На це, за словами Лієва, Євросоюз виділив Криму 5,5 мільонів євро.

18 червня

Інші дати
Олександр Пучківський
 1881 – український отоларинголог, розробник української медичної термінології. Склав перший український підручник з отоларингології, запропонував низку методів оперативного втручання при захворюваннях верхніх дихальних шляхів.
Розгорнути
Народився Феофан Прокопович
(1681, м. Київ — 1736) — українського теолога, письменника, вченого, ректора Київської академії (1710-16 рр.), релігійного діяча.  
«Всього не можна охопити навіть думкою.» (Феофан Прокопович)
Розгорнути