chrome firefox opera safari iexplorer

На Олімпіаду до Лондона поїде 155 українських паралімпійців

20 серпня 2012 о 09:53

На Паралімпіаду до Лондона поїде 155 українських спортсменів-паралімпійців, серед яких є і молоді спортсмени, і неодноразові переможці європейських та світових змагань.

Як відомо, XIV Паралімпійські літні ігри пройдуть в Лондоні з 26 серпня до 9 вересня.

Про це під час урочистої презентації збірної сказав Перший заступник Голови Державної служби молоді та спорту України Сергій Глущенко, передає кореспондент УНН.

Він побажав паралімпійцям, щоб у Лондоні якнайчастіше піднімали прапор України та звучав гім нашої держави.

С.Глущенко додав, що з огляду на Олімпіаду ХХХ, яка нещодавно завершилася в Лондоні, паралімпійцям знадобиться вдача. «Перемоги вам друзі», — сказав С.Глущенко.

Українці змагатимуться у 12 видах спорту.

Стрільба з луку. Паралімпійські види спорту почалися саме з цього виду спорту. У складі української команди 7 спортсменів, які стріляють як з класичного, так композитивного луку. Паралімпійці змагаються на тих самих дистанціях, що і звичайні олімпійці.

Серед спортсменів-українців є і учасник чемпіонату світу серед здорових, який виборов путівку на світовий чемпіонат, посівши трете місце на чемпіонаті України серед здорових спортсменів, будучи інвалідом.

Футбол. У цьому виді спорту змагаються люди з набутим церебральним паралічем або ДЦП.

Вже двічі поспіль українська параолімпійська збірна з футболу здобувала золото на змаганнях.

Фехтування. На змаганнях від України поїде 7 спортсменів, серед яких призерка Чемпіонату світу Ірина Лук’яненко та дворазовий чемпіон світу Антон Дацко.

Кульова стрільба. У цьому виді спорту змагаються паралімпійці з порушеннями опорно-рухового апарату (вправи у цьому виді спорту діляться в залежності від уражень верхніх чи нижніх кінцівок). У складі української збірної на змаганнях виступатиме Ольга Мустафаєва – переможниця та призерка чемпіонатів світу.

Велоспорт. Україна вперше братиме участь у цьому виді спорту. У складі української збірної їде один спортсмен-велосипедист, чемпіон світу Єгор Дементьєв.

Дзюдо. У цьому виді спорту виступають люди з порушеннями зору. Україну представлятиме сім спортсменів (п’ять чоловіків та дві жінки). Один зі спортсменів тотально-незрячий.

Волейбол сидячий. На паралімпійські ігри поїде жіноча команда, яка перебуває на третій сходинці у світовому рейтингу та очолює європейський рейтинг.

Академічне веслування. На змагання поїде 14 спортсменів (6 екіпажів). Паралімпійська команда з академічного веслування існує в Україні з 2007 року і її атлети вже неодноразово ставали чемпіонами міжнародних змагань.

Настільний теніс. У складі команди з цього виду спорту виступатиме дівчина-сирота з ДЦП Антонина Ходзинська.

Жим штанги лежачи. На паралімпійські ігри поїдуть 8 спортсменів, серед яких чемпіони та призери міжнародних змагань, зокрема і чемпіонатів світу. Серед спортсменів є атлет, який, маючи власну вагу у 42 кілограми, вижимає 150 кг.

Легка атлетика. 1996 року саме у легкій атлетиці Україна здобула першу золоту паралімпійську медаль. Здобув її у штовханні ядра тотально-незрячий Василь Лещинський.

Плавання. Найбільша команда, у складі якої 46 атлетів. Команда одна із найсильніших у світі.

Очікується, що на Паралімпійські ігри 2012 року в Лондон приїдуть 4 200 спортсменів із 160 країн світу, які розіграють 503 комплекти нагород у 20-ти видах спорту.

16 квітня

Інші дати
Феодосій Федченко
1911 –  український метролог, фізик-експериментатор. Створив найточніший маятниковий годинник – астрономічний годинник Федченка (АГФ), яким оснащено більшість обсерваторій, станцій метро і телецентрів країн колишнього СРСР.
Розгорнути
Народився Борис Возницький
(1926, с. Ульбарів Рівненської обл. - 2012) - український мистецтвознавець, академік Української академії мистецтв, Герой України, лауреат Національної премії ім. Т. Шевченка, заслужений працівник культури України та Польщі, президент Українського національного комітету Міжнародної ради музеїв (ІСОМ), доктор honoris causa.
Розгорнути
Народилася Христина Алчевська (Журавльова)
(1841, м.Борзна Чернігівська область – 1920) - український педагог, організатор народної освіти, популяризатор української мови, народної пісні, творчості Тараса Шевченка. У своїй садибі у Харкові у 1899 році встановила перший у світі пам»ятник Тарасу Шевченку.
«Людина, яка в час масової безграмотності, працю задля просвіти народу зробила девізом свого життя і залишилася вірною тому девізові”. (Микола Сумцов про Христину Алчевську)
Розгорнути