chrome firefox opera safari iexplorer

Згорів двохсотрічний Київський тюремний замок

13 серпня 2012 о 17:28

Історичний будинок на вул. Щорса, 44-Г, про пожежу в якому повідомляли ЗМІ, – це пам’ятка архітектури Київський тюремний замок, якому понад 200 років.

Про це «Рідній країні» повідомив голова комісії Київради з питань культури та туризму Олександр Бригинець.

«Насправді це 200 річний будинок — пам’ятка , який знаходиться на закритій охоронюваній території, тому стороння людина проникнути туди не могла. Зважаючи на це, дуже актуальною може бути версія підпалу з метою знищення будівлі для того, щоб на її місці побудувати хмарочос», — наголосив О. Бригинець.

Тому депутат звернувся до Прокуратури м. Києва з проханням перевірити чи була відкрита кримінальна справа і чи розглядається саме версія навмисного підпалу будівлі.

Також О. Бригинець наполягає на можливості відкрити провадження за статтею 298 ККУ (В частині знищення, руйнування або пошкодження пам′яток — об′єктів культурної спадщини).

«Оскільки я не зміг потрапити на закриту територію будівлі і особисто перевірити стан пам’ятки, я також звернувся до ГУ охорони культурної спадщини з проханням перевірити стан споруди і ні в якому випадку не допустити її знесення. Я пропоную управлінню звернутись до суду з позовом щодо повернення зазначеної споруди до державної власності», – розповів О. Бригинець.

О. Бригинець зазначив що згадана споруда є частиною Національного історико-архітектурного музею «Київська фортеця».

Як відомо, останнім часом відбулось декілька скандалів навколо Київської фортеці. Останній – це звільнення з посади директора музею В. Кулінича, в якого навіть забрали квартиру подаровану О. Поповим до Дня працівника культури. Суд щодо поновлення В . Кулінича на посаді директора закладу відбудеться сьогодні о 15.00 в Дарницькому районному суді.

Довідка

Київський тюремний замок – пам’ятка архітектури, збудований в 1812 році, є однією з небагатьох споруд такого типу, що збереглися в Україні. В основу планування замку покладено проект архітектора А. Захарова, пристосований до місцевих умов київським архітектором А. Меленським.

«Рідна країна»

Розділи: Суспільство

20 квітня

Інші дати
Павло Луспекаєв
1927 –  кіноактор. Знімався в фільмах: роль Верещагіна («Біле сонце пустелі»), «Республіка ШКІД», «Піднята цілина», «Вся королівська рать».
Розгорнути
Ґео (Юрій) Шкурупій 
1903 – український прозаїк, поет, представник напрямку панфутуризм; редактор, кіносценарист.
Розгорнути
 Володимир Шульгін 
1894 – студентський діяч, син Якова Шульгіна, організатор і керівник Української Студентської Громади в Києві. Загинув у бою під Крутами.
Розгорнути