chrome firefox opera safari iexplorer

Під НСК «Олімпійський» забетонували річку?

04 липня 2012 о 15:55

Бригинець звернувся до Прокуратури з проханням перевірити факти знищення р. Клов під час реконструкції НСК «Олімпійського».

Так депутат Київради, голова комісії з питань культури та туризму Олександр Бригинець відреагував на інформацію про те, що в рамках підготовки до Євро-2012, була знищена старовинна ділянка колектора підземної річки Клов, найбільшого лівого притоку р. Либідь, що проходить під Троїцькою площею перед НСК «Олімпійський».

«Підземні ріки Києва — це історична і екологічна цінність для міста, тому їх треба берегти. Крім того, ці ріки рятують будівлі київських гір від руйнації. Якщо справді дренажна система під Черепановою горою та її околицями пошкоджена, то це може призвести до руйнації таких важливих для міста об’єктів, як Київська фортеця, Театр оперети, стадіон «Олімпійський», — розповів О. Бригинець.

Саме тому О. Бригинець закликав Прокуратуру сприяти виявленню винних у руйнації та поновленні важливого історико-екологічного об’єкту.

Депутат нагадав, що це не єдиний випадок нищення об’єктів Києва в рамках підготовки до Євро-2012, наприклад, на території Національного історико-архітектурного музею «Київська фортеця» задля зведення гостинної зони для туристів було знищено 2 га оборонних валів фортеці — найбільшої земляної споруди в Європі. Крім того, роботи проходили на відстані кількох метрів від унікальної споруди — музею Косий копанір.

Розділи: Довкілля

16 квітня

Інші дати
Феодосій Федченко
1911 –  український метролог, фізик-експериментатор. Створив найточніший маятниковий годинник – астрономічний годинник Федченка (АГФ), яким оснащено більшість обсерваторій, станцій метро і телецентрів країн колишнього СРСР.
Розгорнути
Народився Борис Возницький
(1926, с. Ульбарів Рівненської обл. - 2012) - український мистецтвознавець, академік Української академії мистецтв, Герой України, лауреат Національної премії ім. Т. Шевченка, заслужений працівник культури України та Польщі, президент Українського національного комітету Міжнародної ради музеїв (ІСОМ), доктор honoris causa.
Розгорнути
Народилася Христина Алчевська (Журавльова)
(1841, м.Борзна Чернігівська область – 1920) - український педагог, організатор народної освіти, популяризатор української мови, народної пісні, творчості Тараса Шевченка. У своїй садибі у Харкові у 1899 році встановила перший у світі пам»ятник Тарасу Шевченку.
«Людина, яка в час масової безграмотності, працю задля просвіти народу зробила девізом свого життя і залишилася вірною тому девізові”. (Микола Сумцов про Христину Алчевську)
Розгорнути