chrome firefox opera safari iexplorer

Джипери сплюндрували одну з найкращих балок Миколаївщини

04 вересня 2012 о 17:36

1-2 вересня поблизу м. Миколаїв повздовж Капустяної балки відбувся 4-й етап ралі «Кубок лиманів». У гонці взяло участь 50 екіпажів. Окрім того, на заході були присутні близько двохсот осіб – тих, хто обслуговував захід, і глядачів.

Спеціально для цього ралі через всю балку прокладено нову дорогу, проведення тут наступних перегонів планується у травні, повідомляє прес-служба Національного екологічного центру України.

За словами екологів, найбільш збереженою частиною Капустяної балки є її середня частина площею близько 800 га, яка розміщена на землях Тернівського воєнного полігону. На цій території мешкають декілька десятків видів рослин і тварин, що занесені до охоронних списків різних рівнів. Миколаївські екологічні організації неодноразово піднімали питання про надання цій території природно-заповідного статусу. Крім цього, балка є єдиним місцем для випасання худоби місцевими жителями.

Під час ралі та по його завершенню екологи обстежили місцевість. Вже перше візуальне обстеження території показало, що перегони завдали великої шкоди для природи Капустяної балки. Ралі призвело до значних ерозійних процесів в балці.

Активісти громадської кампанії «Збережемо українські степи!» звернулись до Міністерства екології та природних ресурсів України з проханням не допустити повторення автоперегонів на природних степових ділянках, зобов’язати державне управління екології та природних ресурсів в Миколаївській області включити територію Капустяної балки до регіональної екологічної мережі та надати їй заповідний статус у відповідності до підготованого наукового обґрунтування.

Також учасники громадської кампанії звернулися з інформаційним запитом до державного управління екології та природних ресурсів в Миколаївській області щодо проведення державної екологічної експертизи побудови дороги через територію Капустяної балки, та до природоохоронної прокуратури з проханням перевірити законність проведення ралі на цій території.

«Рідна країна»

Розділи: Довкілля

26 квітня

Інші дати
Леонід Плющ
1939 –  математик, публіцист, учасник правозахисного руху в СРСР. Дисидент. Член Ініціативної групи захисту прав людини, член Закордонного представництва Української Гельсінської групи.
Розгорнути
Народився Станіслав Тельнюк
(1935, с.Іскрівка Запорізька область – 1990) - український письменник, літературний критик, редактор, перекладач.
Розгорнути
Народився Микола Зеров
(1890, м.Зіньків Полтавська область - 1937) - український літературознавець, лідер «неокласиків», майстер сонетної форми і блискучий перекладач античної поезії.
Емаль Дніпра, сліпучо-синій сплав. Газон алей і голе жовтоглиння, І в поводі прозорого каміння Зелені луки — як розлогий став. Ніколи так жадібно не вбирав Я красоти весняного одіння, Пісок обмілин, жовтобоке ріння, Брунатні лози і смарагди трав. (Микола Зеров)
Розгорнути

Новини Дивитися всі