chrome firefox opera safari iexplorer

У черкаський собор привезли унікальну православну святиню з Греції

12 вересня 2012 о 12:03

Місцем паломництва православних став собор Архiстратига Михаїла в Соборному парку міста. Нині і старі, і малі йдуть до одного з найбільших і найкрасивіших храмів, збудованого за власним проектом митрополита Черкаського та Канівського владики Софронія, аби вклонитися хресту з часткою Честного Древа Животворного Хреста Господнього. Унікальну православну святиню доставили в місто над Дніпром iз далекої Греції.

«Черкаські православні заслужили такий привілей, коли почали вшановувати святого Луку Кримського. Цього видатного чоловіка було приєднано до лику святих за заслуги в медицині, адже він був хірургом від Бога, доктором медицини, став архієпископом Сімферопольським та Кримським», — пояснили «УМ» у Свято–Михайлівському кафедральному соборі. Одна з найважливіших православних святинь пробуде в Черкасах до 2 жовтня.

ДОВІДКА «УМ»

Архієпископ Лука Войно–Ясенецький (в миру — Валентин Феліксович Войно–Ясенецький) народився 9 травня, 1871 року в Керчі. Закінчив медичний факультет Київського університету. До революції працював у земських лікарнях, став професором. На початку 1920–х років з іменем Луки прийняв чернечий постриг і був висвячений на єпископа, кинувши виклик загальному страху перед більшовицьким терором. Архієпископ у 1926 році бував і в Черкасах, бо тут жили його батьки.

Через надумане звинувачення у шпигунстві на користь англійців 12 років провів у таборах. Є автором 55 наукових праць iз хірургії, фізіології, анатомії та 12 томів проповідей. Його скальпель i молитви врятували життя багатьом пораненим бійцям у роки Великої Вітчизняної війни. Помер архієпископ Лука Войно–Ясенецький 11 липня 1961 року у Сімферополі. В 2010 році в цьому місті йому встановили пам’ятник.

22 квітня

Інші дати
22 квітня відзначають:
  • Всесвітній день Матері-Землі (Міжнародний день Землі).
Розгорнути
Народився Анатолій Михайленко
(1939, хутір Комуна Полтавської обл. - 2007) - український письменнник, журналіст, видавець. Автор більше 30 книжок художньої прози й публіцистики, зокрема "Оливкова гілка з Рима", "Кленовий лист з Канади", "Пливе мій човен. Запах полину", "Заки море перелечу".
Розгорнути
Народився Євген Сагайдачний
(1886, м.Херсон – 1961) – український маляр, декоратор і педагог. Автор численних акварелей з гуцульського життя, залишив по собі велику колекцію народного, зокрема гуцульського, мистецтва.
Розгорнути
Народився Євген Козак
(1907, с. Колодне, Львівська область – 1988) – український композитор, диригент, педагог. Автор театралізованого концерту «Буковинське весілля», хорових пісень "Вівчарик", "Україно моя", "Думи мої", «Вітер з полонини», "Зелень кленова, вулиці Львова", обробок українських народних пісень, пісень на слова Т.Шевченка.
Ой, вічарику-вівчарю, Ти жени свою отару З гір високих, з полонини У широкую долину. Сядь зі мною в просінь світа, Заграй мені на трембіті, Розкажи мені - чи любиш? Чом до серця не голубиш? (Українська народна пісня)
Розгорнути

Новини Дивитися всі