chrome firefox opera safari iexplorer

Завтра у Києві вперше за 19 років збирається собор УПЦ МП

07 липня 2011 о 16:52

Завтра до Києво–Печерської лаври з’їдеться вся верхівка Української православної церкви Московського патріархату — вперше з 1992 року УПЦ МП збирається на собор. У порядку денному — доповідь митрополита Київського і всієї України Володимира (Сабодана), підбиття підсумків діяльності церкви за минулі 19 років та внесення змін до статуту УПЦ МП. Говоритимуть і про відносини з іншими українськими православними церквами, у тому числі «розкольниками» з Київського патріархату, а також греко–католиками.

Напередодні зібрання «емпешних» ієрархів у середовищі самої церкви, а відтак і в пресі з’явилися чутки про те, що цей собор «підготує ґрунт» для автокефалії УПЦ від Москви. Зокрема, як розповів «Україні молодій» один зі священнослужителів УПЦ Київського патріархату, очікується, що на соборі запровадять посаду місцеблюстителя митрополичого престолу, яку обійме архієпископ Олександр Драбинко.

34–річний керівник відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ МП — затятий ворог прибічників перебування «під чоботом» Москви, оскільки нібито потайки схиляє до автокефалії Блаженнійшого Володимира.

Хоча «проукраїнські» джерела «УМ» у «московській» УПЦ запевняють, що Сабодан і без усіляких «схилянь» прагне незалежності від Білокам’яної, навіть якщо з огляду на політичну доцільність не демонструє цю свою позицію. І нібито підготувати шляхи до відступу планує терміново, адже 20 липня в Україну знову (сюрприз!) приїздить російський патріарх Кирил.

Такої самої думки щодо симпатій митрополита Володимира дотримується і голова Спілки православних братств України Валентин Лукіяник, якого Синод УПЦ МП 28 червня відлучив від церкви. Лукіяник наголошує на тому, що «підбурює» до автокефалії саме Сабодан, а Драбинко — лише прикриття й вірний прислужник. Учора відлучений активіст, який відстоює релігійне верховенство Москви, збирався провести в Києві «альтернативний» собор УПЦ, закликавши до участі в ньому всі громадські організації України.

Архієпископ Білоцерківський і Богуславський Митрофан у коментарі офіційному сайту УПЦ МП назвав це зібрання «самочинним зборищем» і закликав «усіх тверезомислячих віруючих православних християн, які справді дорожать єдністю церкви, утриматися від участі в таких акціях».

А тим часом Олександр Драбинко запевняє, що ініціативу щодо запровадження посади місцеблюстителя митрополичого престолу собор УПЦ МП не розглядатиме і вже тим паче не призначатиме його на цю посаду. Той факт, що ієрархи на своєму зібранні планують зробити бодай якісь кроки в напрямі автокефалії, заперечив і архієпископ Митрофан.

1 грудня

Інші дати
День працівників прокуратури
Указом Президента України від 02.11.2000 року встановлено професійне свято - День працівників прокуратури - 1 грудня.
Розгорнути
Народився Микола Леонтович
(1877, с.Монастирок, Вінницька область - 1921) – український композитор, хоровий диригент, Його обробка для хору народної пісні «Щедрик» відома у всьому світі як різдвяна колядка «Carol of the Bells».
Розгорнути
Народився Платон Воронько
(1913, с. Чернеччина, Сумська область – 1988) – український письменник, публіцист. Автор поетичної збірки «Повінь».
«У моєї доні Оченята сонні, Рученьки, Мов з вати, Доня Хоче спати... Ніч прийшла Тихенька, Спи, Моя маленька...» (Платон Воронько)
Розгорнути
Народився Платон Майборода
(1918, с.Пелехівщина, Полтавська область – 1989) –український композитор, автор численних пісень і хорів, обробок народних пісень ( «Пісня про рушник», «Якщо ти любиш», «Ми підем де трави похилі», «Київський вальс»).
А чи ранньою, чи пізньою, Як цвістимуть всі сади, Я прийду до тебе піснею, Тільки прагни, тільки жди…(Платон Майборода)
Розгорнути
Народився Георгій Майборода
(1913, с. Пелехівщина Полтавської обл. - 1992) - український композитор. Автор багатьох опер, симфоній, концертів для голосу з оркестром, для скрипки з оркестром, симфонічних варіацій для віолончелі з оркестром, хорів, романсів.
Розгорнути