chrome firefox opera safari iexplorer

У Євпаторії відкрили музей історії Кримської війни

23 жовтня 2012 о 11:03

Музей розташувався в курортній частині міста у відремонтованому приміщенні по вулиці Революції, 61.

Про це повідомляє агентство Е-Крым.

Церемонію відкриття ознаменувала історична реконструкція епізодів битв Кримської війни. Учасниками дії стали солдати російської та британської армії — представники військово-історичного клубу «Альма». Під час реконструкції супротивники стріляли з гармат і старовинних рушниць.

Площа музею складає 220 квадратних метрів. Експонати часів Кримської війни представлені у двох виставкових залах. В експозиції знаходяться шість гармат з чавуну і бронзи часів Кримської війни, прапори всіх країн-учасниць військових дій, а також зброя, ядра, якорі, предмети побуту, фрагменти солдатських мундирів. Усього в музеї представлено понад 300 експонатів. Надалі ця колекція буде поповнюватися.

Музей оснащений новітнім мультимедійним обладнанням. Тут працює аудіовізуальний супровід експозиції. На екранах відтворюються сторінки старовинних книг, епізоди військових битв. Це допоможе відвідувачам уявити реальну історичну картину того часу.

Крім того, один із залів прикрашають дві постаті солдатів російської армії. Також представлені портрети воєначальників, російських царів, картини військових битв, види Євпаторії.

Біля входу в музей встановлено дві старовинні трофейні гармати. Раніше вони знаходилися поряд з пам'ятником, присвяченим героям Кримської війни.

Новий екскурсійний об'єкт є відділенням міського краєзнавчого музею. Екскурсії тут проводитимуть кваліфіковані фахівці-історики. Музей створений за рахунок коштів місцевого бюджету і став 15-м за рахунком в Євпаторії.

Кримська (Східна) війна 1853—1856 років - війна Росії з коаліцією Великої Британії, Франції, Османської імперії та Сардинії за панування в басейні Чорного моря, на Кавказі та на Балканах. У ході бойових дій союзникам вдалося сконцентрувати угруповання армії і флоту на Чорному морі і здійснити успішну висадку в Криму десантного корпусу, нанести російської армії низку поразок і після річної облоги захопити Севастополь.

22 квітня

Інші дати
22 квітня відзначають:
  • Всесвітній день Матері-Землі (Міжнародний день Землі).
Розгорнути
Народився Анатолій Михайленко
(1939, хутір Комуна Полтавської обл. - 2007) - український письменнник, журналіст, видавець. Автор більше 30 книжок художньої прози й публіцистики, зокрема "Оливкова гілка з Рима", "Кленовий лист з Канади", "Пливе мій човен. Запах полину", "Заки море перелечу".
Розгорнути
Народився Євген Сагайдачний
(1886, м.Херсон – 1961) – український маляр, декоратор і педагог. Автор численних акварелей з гуцульського життя, залишив по собі велику колекцію народного, зокрема гуцульського, мистецтва.
Розгорнути
Народився Євген Козак
(1907, с. Колодне, Львівська область – 1988) – український композитор, диригент, педагог. Автор театралізованого концерту «Буковинське весілля», хорових пісень "Вівчарик", "Україно моя", "Думи мої", «Вітер з полонини», "Зелень кленова, вулиці Львова", обробок українських народних пісень, пісень на слова Т.Шевченка.
Ой, вічарику-вівчарю, Ти жени свою отару З гір високих, з полонини У широкую долину. Сядь зі мною в просінь світа, Заграй мені на трембіті, Розкажи мені - чи любиш? Чом до серця не голубиш? (Українська народна пісня)
Розгорнути

Новини Дивитися всі