chrome firefox opera safari iexplorer

В українців відбирають безкоштовне інтернет-телебачення

25 жовтня 2012 о 11:02

Кабельні та супутникові оператори відчули реальну конкуренцію з боку інтернет-телебачення, яке фактично є безкоштовним, та вирішили за допомогою таких держструктур, як Нацрада з питань ТБ, МВС та Податкова, заборонити провайдерам надавати населенню послуги IPTV та WebTV.

У результаті, невеликі провайдери, швидше за все, припинять надавати послугу інтернет-телебачення, оскільки платити до 100 грн на місяць за неї українці поки не готові, кажуть учасники ринку, пише «Комерсант-Україна».

Так, найбільші оператори кабельного та супутникового телебачення, вимагають, щоб трансляцію телеканалів через інтернет можна було вести лише з відповідною ліцензією, яка лише для одного району коштує до 200 тисяч гривень на місяць.

Зі свого боку, невеликі компанії, які надають інтернет, наприклад, лише в кількох районах столиці, мають оборот коштів якраз до 200 тисяч грн. Тому купувати ліцензію для них стане економічно невигідно. Як наслідок, інтернет-телебачення просто відключать.

Наразі, за підрахунками президента телекомунікаційної компанії «Воля» Сергія Бойка, загальна кількість глядачів, які користуються послугами неліцензійних провайдерів платного телебачення, вже досягла 1,5 млн чоловік проти 4,5 млн абонентів легальних операторів.

Доставкою ТВ-сигналу без ліцензії займаються в «тестовому режимі», тобто без отримання ліцензії майже всі провайдери. Проте довести вину компаній буде непросто. Закон про телебачення і радіомовлення хоча і зазначає, що будь-яка доставка ТВ-сигналу підлягає ліцензуванню, але не враховує можливість його доставки через інтернет. э

Проте нещодавно глава Нацради з ТБ Володимир Манжосов заявив, що відомство займеться доопрацюванням законодавчої бази, після чого подібних лазівок у провайдерів не залишиться.

Якщо провайдер все ж вирішить отримати ліцензію, його послуги різко подорожчають, зазначає видавець галузевого журналу MediaSat Олександр Глущенко.

Вартість такої послуги може складати 50-100 грн, тоді як зараз часто послуга пропонується безкоштовно в пакеті з послугою інтернет-доступу, що може призвести до відмови від такої послуги.

Джерело: ТСН
Розділи: Суспільство

20 квітня

Інші дати
Павло Луспекаєв
1927 –  кіноактор. Знімався в фільмах: роль Верещагіна («Біле сонце пустелі»), «Республіка ШКІД», «Піднята цілина», «Вся королівська рать».
Розгорнути
Ґео (Юрій) Шкурупій 
1903 – український прозаїк, поет, представник напрямку панфутуризм; редактор, кіносценарист.
Розгорнути
 Володимир Шульгін 
1894 – студентський діяч, син Якова Шульгіна, організатор і керівник Української Студентської Громади в Києві. Загинув у бою під Крутами.
Розгорнути