chrome firefox opera safari iexplorer

Сьогодні у столиці стартує фестиваль «Нове Британське кіно»

15 листопада 2012 о 09:00

15 листопада в Києві розпочинає роботу фестиваль «Нове Британське кіно». Форум, організаторами якого є Британська Рада в Україні разом з «Артхаус Трафік», зажив слави однієї з найбільш очікуваних кіноподій року, піклуючись про свій імідж та конкурентоздатність.

Сьогодні ж до цього процесу фестиваль залучив самого Альфреда Хічкока. Під грифом «Спеціальна подія» «Нове Британське кіно» покаже відреставровану версію його першого фільму «Квартирант. Історія лондонського туману». Ця німа стрічка датована 1927 роком, і тут, як запевняють критики, Хічкок уперше заявив про свої козирі, які потім вибудувалися у фірмовий стиль автора — «теми смерті і фетишу, трюкових зйомок, рідкісного гумору та елегантної побудови кадру, насиченого відчуттям загрози».

Сюжет «Квартиранта» написаний за романом Марі Беллок Лаундес, яка свого часу зацікавилася справою Джека Різника. Головну роль виконав Айвор Новело, з’являється у кадрі і сам Хічкок. До оновленої версії картини долучився відомий британський композитор та музикант Нітін Соуні, який написав до фільму нову партитуру. Музичний супровід «Квартиранта» звучить у виконанні Лондонського симфонічного оркестру.

До основної програми фестивалю ввійшло шість фільмів та один альманах. Не всі назви в афіші «Нового Британського кіно» є новими для українського глядача. Так, стрічка «Зламані» добре знайома учасникам та гостям цьогорічного кінофестивалю в Одесі.

Драма Руфуса Норріса про одинадцятирічну дівчинку, хвору на цукровий діабет, не лише здобула Гран–прі в Одесі, а й зарекомендувала себе одним із найлюдяніших фільмів конкурсної програми. Минулорічна екранізація Емілії Бронте «Буремний перевал» (режисер — Андреа Арнольд) обіцяє здивувати навіть дуже авторитетних знавців цього твору. Фільм «Самозванець» Бартона Лейтона інтригує вже своїм жанром — документальна містика.

Тема людини, яка мусить знаходити баланс між своїм внутрішнім світом і світом навколишнім, продовжує бути однією із найпопулярніших у сучасному кіно. Так, головний герой картини Родріго Гарсії «Таємничий Альберт Ноббс» — офіціант, публічне життя якого не має нічого спільного з його душевними терзаннями. (Це, до речі, один iз найтитулованіших фільмів фестивалю, його тричі номінували на «Оскар», і стільки ж — на «Золотий глобус»).

Чимало призів та нагород ­встигла завоювати мелодрама Педді Консидайн «Тиранозавр» (Гран–прі МКФ у Сендерсі, приз за найкращу жіночу роль на фестивалі в Чикаго тощо).

Для шанувальників комедії — «Готель «Меріголд»: кращий з екзотичних» режисера Джона Меддена. Також у програмі фестивалю — двогодинний альманах «Британія. Коротко», до якого увійшли картини, номіновані на премію Британської кіноакадемії (BAFTA).

Фільми «Нового британського кіно» покажуть у кінотеатрах Києва, Одеси, Львова, Харкова, Донецька та Дніпропетровська.

18 жовтня

Інші дати
Народився Віктор Аверін
(1885, с. Чепіль, Харківська область – 1955) – український зоолог, громадський діяч. Опублікував близько 340 праць з ентомології, орнітології, мисливствознавства, рибництва, і охорони природи. Один із перших організаторів справи захисту рослин в УРСР і підготовки кадрів у цій галузі.
Розгорнути
Народився Володимир Різниченко
(1870, с. Велентієве, Чернігівська область – 1932) – український геолог, художник-карикатурист, поет. У своїх дослідженнях грунтовно висвітлив стратиграфію та тектоніку Середнього Придніпров’я («Природа Канівських дислокацій», «До питання про час і умови утворення укр. лесу», «Про четвертинні рухи земної кори в районі сер. Дніпра»). Ініціатор заснування Канівського музею-заповідника «Могила Т.Шевченка».
Розгорнути
Народилася Євгенія Ярошинська
(1868, с. Чуньків, Чернівецька область – 1904) – українська письменниця, етнограф, фольклорист, громадський діяч. Видала зібрані нею на Буковині «Народні пісні з-над Днітра».
Розгорнути
Народився Сергій Єфремов
(1876, с. Пальчик, Черкаська область - 1939) — український громадсько-політичний і державний діяч, літературний критик, історик літератури. Один з найвидатніших представників неонародництва в українській літературі. Автор видання «Щоденника» і «Листування» Т. Шевченка та фундаментального двотомника «Історія українського письменства».
Розгорнути