chrome firefox opera safari iexplorer

В Україні покажуть нове британське кіно

09 листопада 2011 о 09:30

З 10 листопада в кінотеатрах Києва, Одеси, Львова, Харкова, Донецька і Дніпропетровська стартує 11-й фестиваль «Нове британське кіно».Про це УНН повідомили в прес-службі компанії «Артхаус Трафік».

У рамках проекту British Council представляє шість британських кінопрем’єр 2011 року за участю головних ікон сучасного кіно – Тілди Свінтон, Брендана Глісона, Евана Макгрегора, Меггі Джиленхол, Єви Грін та інших.

«Нове британське кіно» — щорічна колекція найсвіжіших кіно-новинок «зроблено у Великобританії» від компанії «Артхаус Трафік» та Британської Ради в Україні. Цього року до програми увійшли найяскравіші фільми британського виробництва 2010—2011 року: історія кохання і дорослішання «Субмарина» з Саллі Хокінс і саундтреком від фронтмена Arctic Monkeys Алекса Тернера, апокаліптична мелодрама «Остання любов на Землі» з Євою Грін і Еваном Макгрегором, істерична комедія «Дорослі іграшки» з Меггі Джилленхол, поліцейський вестерн «Ірландець», драма на тлі захоплюючих Уелльських пейзажів «Третя зірка», а також одна з найбільш очікуваних картин британських року «Щось не так з Кевіном» із Тільдою Суінтон і Езрою Міллером в головних ролях. ця стрічка нещодавно була визнана найкращим фільмом Лондонського кінофестивалю.

Почесною гостею фестивалю цього року стане Ханна МакГілл — відомий і впливовий британський кінокритик, колишній арт-директор одного з найстаріших у світі кінофестивалів — Единбурзького (цю посаду вона отримала у віці 29 років). Її статті публікували The Times, The Independent, Time Out London, The Guardian та інших провідні британські медіа. Також вона викладає в Університеті Глазго кіножурналістіку і пише короткі оповідання, п'єси та сценарії для ВВС. У 2008 р. культовий журнал Variety назвав її однією з 50 найвпливовіших жінок в індустрії розваг, а в 2009 р. вона отримала британську премію «Жінка в кіно і на телебаченні».

У Києві Ханна МакГілл проведе кілька лекцій про кіножурналістику для студентів столичних ВНЗ, а також особисто представить публіці фільми фестивалю «Нове Британське кіно» — комедію «Субмарина» 10 листопада і драму «Щось не так з Кевіном» 12 листопада.

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути